Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prohry nás musejí nabudit, burcuje střelec Komety

Hokejisté Komety v posledním období tápou. Změní se situace s novým rokem? | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

31 2008
Když chtěl Milan Kostourek při pondělním Dni otevřených dveří hokejové Komety projít do kabiny, málem aby si zavolal bodyguarda. Brněnského útočníka neustále svíral dav fanoušků, žádajících podpis nebo společnou fotku. Drobný střelec všem příznivcům ochotně vyhověl, navíc s úsměvem na tváři.

Ten se jemu i spoluhráčům vrátil po čtyřdenním volnu, při kterém se hráči Komety mohli oklepat z předvánoční mizérie, v níž prohráli tři ze čtyř posledních zápasů.

"To už bylo. Teď už je to doufám za námi a musíme se soustředit na to, abychom nyní podávali dobré výkony," hledí Kostourek k budoucnosti, kterou odstartuje víkendový dvojzápas v Chomutově a Ústí.

Milane, jak jste si užil Vánoce?
Dobře. Nejdřív jsem byl u rodičů v Budějovicích a na Štědrý den jsem jel za přítelkyní do Chomutova. Dostal jsem hromadu dárků a další hromadu jsem rozdal.

Jaký byl nejlepší, co jste dostal?
To nevím, já jsem rád za každý dárek. Od přítelkyně jsem dostal playstation trojku, za to bych jí chtěl poděkovat. (smích) A od našich jsem dostal takové to klasické, co dostávám pokaždé. Bylo to hlavně o tom, že jsme se všichni sešli jako rodina, ségra, máma, táta. A to mi stačí.

Také jste na Vánoce dostali od vedení klubu volno. Asi vám přišlo vhod, že?
Určitě, potřebovali jsme si hlavně psychicky od všeho odpočinout. Já doufám, že se to povedlo, dobře potrénujem a bude to znát.

Po několika volných dnech jste začali rovnou s dvoufázovým tréninkem. Byl to pro tělo velký náraz?
No bylo to sakra znát. Nohy mě bolí ještě teď. (smích)

Konec roku 2008 se vám výsledkově vůbec nepovedl. Vkrádalo se vám to do mysli i přes svátky?
To víte, že člověk myslí na hokej, je to naše zaměstnání. Ale právě když je doma, tak se od toho musí odpoutat a myslet pozitivně.

Štefl přestoupil do Poruby

Ani jednu prvoligovou minutu neodchytal v dresu brněnské Komety brankář Martin Štefl. A už ani neodchytá, v úterý totiž přestoupil do Poruby. Dvaadvacetiletý gólman, který má za sebou extraligové starty ve Vsetíně i Spartě, přišel do Brna letos v létě. Trenéra Vladimíra Kýhose ale nepřesvědčil, naopak si od něj vysloužil kritiku. "Jde o hodně zvláštní objekt. Jako kdyby nepochopil, že se pohybuje ve vrcholovém sportu. Jeho přístup je amatérský. Bude muset hodně makat, aby se zvedl," uvedl Kýhos pro server www.hokej.cz. Kometě zbyli dva zdraví brankáři Alexandr Hylák a Luboš Horčička, Lukáš Hronek je po operaci kolena mimo do konce sezony.

Když jste mysleli na to, proč se vám nedařilo, na co jste přišli? Kde byla příčina?
To už bylo. Teď už je to doufám za námi a musíme se soustředit na to, abychom nyní podávali dobré výkony. Doufám, že se nám to povede.

Byla za neúspěšnou sérií i nalomená psychika?
Určitě. Jednou se nevyhraje, pak se znovu nevyhraje a už je zle, protože v tomto týmu by se mělo vyhrávat. Ale těm lidem, co sem chodí, musíme ukázat, že hokej umíme a že postoupit chceme. Jako že všichni opravdu chceme.

Kam se před Vánoci ztratily góly?
Jako moje?

Vaše i celého týmu.
Mám jenom 14 gólů a v koncovce se nedařilo taky celému týmu. Doufám, že jsme to teď zlepšili, při tom dvoufázovém tréninku jsme hodně trénovali střelbu a dojíždění do brány, protože to nám dělalo problémy. Když pojedeme třeba dva na jednoho, tak je někdy lepší vystřelit než nesmyslně nahrávat.

Říkáte, že jste dal "jen" čtrnáct gólů. To přece není tak málo, nikdo z Komety jich nedal víc.
No já jsem si před sezonou myslel, že jich bude víc, ale teď jsem za každý rád. (smích)

Trenér Kýhos po poslední prohře prohlásil, že do nového roku vstoupí úplně jiný tým Brna. Co jste pro to udělali?
Hodně jsme makali, něco jsme si také řekli. Teď do toho půjdeme s čistou hlavou, pojedeme od začátku. Musíme do toho jít naplno a připravit se na play-off, to bude rozhodující.

Znáte situaci v tabulce, nebo jste ji raději ani nesledoval?
Doma mi to řeknou, takže o tom vím. Určitě je smutné, když jsme vedli a najednou jsme čtvrtí. To nás ale musí nabudit, abychom se zase vrátili tam, kam patříme.

Po pauze vás ale čeká v sobotu zápas v Chomutově a hned v neděli v Ústí. To je hodně ostrý rozjezd.
To tedy je, moc pěkný dvojzápas. Je to pro nás příprava na play-off, kde se taky hraje dva dny po sobě s těžkým soupeřem. Doufám, že obstojíme a přivezeme odtam body.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze