Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prokopjev: Ve Vítkovicích to byly krásné roky

27 2004
Ostrava - Alexandr Prokopjev se nezměnil. Je pořád stejný, jako když před pár lety pomáhal hokejistům Vítkovic ke stříbru a bronzu. Skromný, nenápadný chlapík, kterého byste si v davu ani nevšimli. Mluví tiše, bez emocí. Jen těžko byste hádali, že je čerstvým ruským mistrem a nejproduktivnějším hráčem Superligy.

V dlouhodobé části skončil v bodování druhý (21+36), v play-off byl nejlepší (7+1). Teď se Prokopjev do Ostravy vrátil, za Rusko hraje mistrovství světa. A uvedl se stylově, hned v prvním utkání dal gól. "Super," usmívá se Prokopjev, který v Rusku hraje za Avangard Omsk.

Jak vzpomínáte na Vítkovice?
Byly to dva velmi dobré roky. Byli jsme druzí a třetí, měli jsme velmi dobré výsledky. Zůstalo mi tu hodně kamarádů a známých.

Už jste se s nimi potkal?
Ano. Už minulý týden, když jsme tady hráli zápas Euro Hockey Tour, jsem s některými mluvil.

Jak se vám líbí opravená hala?
Udělali ji novou, je krásná, super. Vypadá opravdu dobře.

V úvodním zápase jste porazili Dánsko 6:2, jaký to pro vás byl zápas?
Těžký. Bylo to naše první vystoupení, soupeř se zavřel vzadu. Nebylo to jednoduché. Ale když jsme dali první dva góly, tak už to docela šlo.

Hrajete v útoku s osmnáctiletým Ovečkinem, to je velký talent ruského hokeje...
Ano, hraje se s ním opravdu dobře. Je rychlý, umí vystřelit. Já mám jediný úkol, dát mu puk do jízdy, ostatní už si zařídí sám.

V utkání Euro Hockey Tour proti českému týmu jste hrál vedle Ilji Kovalčuka. To je asi největší hvězda ostravské části šampionátu...
Taky je to skvělý hráč. Před mistrovstvím jsme hráli spolu, trenéři zkoušeli různá složení a svazky. Nakonec mě dali vedle Ovečkina.

Také proto, že vám přijel Alexej Jašin, který vás vystřídal v centru Kovalčukova útoku. Máte silný tým, jaké jsou vaše ambice na mistrovství?
Přijeli jsme vyhrávat. Myslím, že máme šanci hrát dobře s kýmkoliv. Uvidíme, jak se bude dařit.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze