Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prospal bude volný hráč, zatím nemá smlouvu

18 2003
St.Petersburg - Pokud se útočník Václav Prospal nedohodne do 1. července na novém kontraktu se svým dosavadním týmem Tampou Bay, stane se volným hráčem. Bude tak moci přistoupit i na nabídky jiných klubů. Prospal byl v loňské sezoně se 79 body nejproduktivnějším hráčem týmu. Podle některých informací český útočník požaduje pětiletý kontrakt.

Pro to, aby se stal volným hráčem, splňuje Prospal dvě kritéria.

V zámořských profesionálních soutěžích již strávil deset let  a jeho plat v uplynulé sezoně (1.55 milionů dolarů) nedosáhl průměru ligy.

Vedení Tampy by si osmadvacetiletého českého útočníka rádo ponechalo. Podle deníku St.Petersburg Times jsou však jednání stále na mrtvém bodě. Klub údajně nabídl plat v hodnotě 2.8 milionů dolarů za rok, Prospal však žádá pětiletou smlouvu. Právě délka smlouvy představuje největší problém vzhledem k hrozící stávce, která může nastat už po skončení příští sezony.

Majitelé klubu po nejúspěšnější sezoně v historii již souhlasili se zvýšením rozpočtu na 33 milionů dolarů, což je zhruba o 5 milionů více než doposud.

Generální manažer Jay Feaster však bude muset podepsat novou smlouvu se čtrnácti dalšími hráči, včetně s těmi klíčovými jako s útočníky Bradem Richardsem, Fredrikem Modinem nebo obráncem Danem Boylem. Na novou smlouvu čeká i 39-letý kapitán Dave Andreychuk.

Kdo bude volný ?

Češi, kteří se mohou 1.července stát volnými hráči:
Michal Grošek (v min.sezoně Boston)
Václav Prospal (Tampa Bay)
Martin Ručinský (St.Louis)

Některé hvězdy NHL, které se stanou volnými hráči:
Sergej Fjodorov (Detroit)
Derian Hatcher (Dallas)
Brian Leetch (New York Rangers)
Joe Nieuwendyk (New Jersey)
Teemu Selanne (San José)
Pierre Turgeon (Dallas)
Steve Yzerman (Detroit) 

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze