Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prospal: NHL v Praze? To je daleko

Montreal - Tampa; Prospal - Václav Prospal z Tampy se raduje z gólu do sítě Montrealu ve druhé třetině. | foto: Reuters

30 2008
Tampa, České Budějovice - Hokejoví fanoušci v Česku slavili, útočníkovi Václavu Prospalovi v té chvíli přibyl další důvod, proč by nerad opouštěl tým Tampy Bay. Právě v jeho dresu by si mohl v říjnu v Praze zahrát na úvod nové sezony NHL proti New York Rangers. A souboj Jágr versus Prospal by byl největším tahákem.

Jenže stejně jako kapitán Rangers Jaromír Jágr nemá ani Prospal v klubu zajištěn kontrakt i pro příští rok. "Bohužel o tom zápase zatím nemůžu mluvit jako hráč, který nastoupí. Je to ještě moc daleko," prohlásil Prospal v pondělí, když jej čekal první trénink po třídenním volnu.

Vedení NHL potvrdilo pražský zápas v sobotu. Vy jste to věděl už dřív?
Ano, asi dva týdny. Ale požádali mě, abych to nikde neprozrazoval.

A co na to říkáte?
Pro českého diváka to bude šance vidět NHL na vlastní oči. Bude to svátek, skvělý zážitek. Zvlášť když se utkají takové mančafty. My máme dobrý tým a New York taky. Pro obě mužstva to bude zpestření začátku sezony, protože se podívají do překrásného města. Bude to jiné než ty všední dny, kdy se všechny zápasy hrají v Severní Americe.

Bavili jste se už o tom v týmu?
Nebavili, ještě jsme od soboty neměli trénink. Řešit to budou hlavně ti, kteří mají smlouvu i na příští rok. Jenže víc než polovina týmu ji nemá.

Ale zprávy jste už o tom měli dřív. Vyptávali se spoluhráči na Prahu?
Zajímalo je, jaké je Praha město a jaký je tam život. Jsem rád, že dostanou šanci podívat se do České republiky. Aby věděli, odkud pocházíme a z jakých jsme vyšli poměrů.

Co jim v Praze doporučíte?
Pro ty mladší bude zajímavý noční život. Ale určitě si všichni najdou čas i na historii. Po Karlově mostě devětadevadesát procent mužstva nešlo, pak kouknout na orloj na Staromáku. Takové věci tady nemají.

Co to pro vás osobně znamená, že se bude hrát v Praze?
Pro mě se nic nemění. Beru to tak, že je to až za dlouhou dobu.

Vy se na ten zápas netěšíte?
Vždyť nevím, kde v příští sezoně budu. Takže těžko mluvit o tom, jestli se zúčastním jako hráč. Bylo by to skvělé, jenže nemám na příští rok smlouvu a netuším, co se stane do konce února, kdy lze v této sezoně měnit hráče. Nechci o tom ani přemýšlet, i když by bylo krásné hrát za Tampu v Praze.

A jak to tedy s vaší smlouvou na příští sezonu vypadá?
Je škoda, že tady během sezony nechtějí s nikým uzavírat dohodu na další roky. S nikým jsem se o tom nebavil a ze strany vedení také nepřišla žádná nabídka.

A vás teď čeká rozhodující část sezony. Ve Východní konferenci jste poslední. Musíte hodně zabrat, pokud se chcete dostat do play-off.
I pro mě bude důležité, kde se budeme v únoru pohybovat. Pokud se nezlepšíme a zůstaneme mimo play-off, určitě změny budou. Těžko říct, jaké má manažer plány. Strašně rád bych v Tampě zůstal, mně i dětem se tady moc líbí.

Vám by přece smlouvu nabídnout měli, vždyť hrajete dobře! Jste třetí nejproduktivnější hráč týmu.
Jenže tady se teď snaží současní majitelé mužstvo prodat a nový majitel klub ještě nekoupil. Proto je těžké odhadnout, jak to půjde dál.

Co se týká postupu do play-off, nejvíc bude záležet na vašem útoku s Lecavalierem a St. Louisem.
Bohužel nás potkalo hluché období. Celý tým nehrál dobře. Nedokážeme si často ani přihrát. Je to těžkopádné. Věřím, že nám pauza pomůže. Pořád nemáme ztrátu na play-off takovou, aby se nedala smazat.

Co jste dělal, když jste teď měl při All Star víkendu tři dny volna?
Měl jsem čas na rodinu. Sedmiletý syn hrál dva zápasy, takže jsem se byl dívat. Bylo to hezké. Povedlo se mu dát i gól. Byl jsem na něj hrozně pyšný.

Bude to šikovný útočník po tátovi?
To uvidíme. V útoku hraje, ale je spíš bijec. Hrozně rád brání a naráží do protihráčů. Je to takový tank.Najdete na iDNES.czmobilní verze