Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prospal odchází z Tampy, říká agent

12 2003
Tampa Bay - Útočník Václav Prospal, který minulý rok odehrál v týmu Tampa Bay svou nejlepší sezonu, se podle vyjádření svého agenta Riche Wintera domluvil na nové smlouvě v jiném klubu. O který tým se jedná, však agent zatím nechce říct. „Zbývá ještě doladit detaily,“ sdělil Winter. „Oficiální oznámení podáme v nejbližších dnech.“ O Prospala, který se stal 1. července volným hráčem, měl největší zájem Detroit. Podle deníku Tampa Bay Tribune však mezi adepty patří také Anaheim a Atlanta.

Tampa Bay měla na domluvu s hráčem, který minulou sezonu nasbíral úctyhodných 79 bodů, předností právo do konce června.

K dohodě však nedošlo, i když se za hráčovo setrvání přimlouval i trenér John Tortorella, jenž Prospala v minulé sezoně hojně stavěl.

Prospal údajně požadoval roční plat ve výši 3.5 milionů dolarů. Klub nabízel o milion méně, i když minulý týden svou nabídku prý o něco navýšil. Prospal se nicméně dostal na trh volných hráčů. Zdali dostane od svého příštího zaměstnavatele požadovanou sumu, Winter zatím nechce říct.

Vypuštěné prohlášení zatím halí vůbec velké množství nejasností. Mezi vedením Tampy a českým útočníkem byla totiž uzavřena dohoda, že Tampa dostane příležitost vyrovnat jakoukoliv nabídku odjinud. Zdali už tato podmínka pozbyla platnosti, anebo vůbec nebyla uplatněna, se také neví.

V celém případu tak zatím zůstává jen prosté tvrzení: Prospal míří jinam. Za Tampu už příští rok hrát nebude.

Stejného výroku se ostatně možná brzy dočkáme i u obránce Stanislava Neckáře. I ten se stal volným hráčem a může si najít angažmá jinde.  

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze