Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prospal opustí Ottawu, zatím ale neví, kam půjde

26 1999
P r a h a , O t t a w a - Český hokejista Václav Prospal opustí tým NHL Ottawa Senators. Tuto informaci přinesl tamní list Ottawa Sun. Kam ho funkcionáři hodlají vyměnit, však ani sám útočník neví. "Prostě musím počkat, co se stane. Nemám jinou volbu," prohlásil Prospal. O tom, že je součástí připravovaných přestupních transakcí, se hráč dozvídal z doslechu již nějaký čas, nyní po rozhovoru s trenérem Jacquesem Martinem a po jednání mezi jeho agentem a generálním manažerem Senators Marshallem Johnstonem je jasné, že se v nejbližší době bude stěhovat.
Prospal ze zdravotních důvodů chyběl v dresu Ottawy ve třech zápasech NHL, pak se ale do sestavy vrátil a proti Edmontonu si hned připsal dvě asistence. Ve třiceti letošních zápasech dal pět branek a na deset přihrál.

"Nyní vím, že odejdu. Všechno jsme si ale vyříkali, takže opustím Ottawu v klidu," prohlásil hokejista, jenž ve společnosti novomanželky Moniky, s níž se oženil letos v červenci, strávil v klidu Vánoce a nyní se připravuje na stěhování. "Přiznám se, že ne všechno se mi v minulosti líbilo. Nežijeme v dokonalém světě. Nepředstírám, že současná situace je dobrá, ale můžete se vsadit, že o Vánocích jsme o tom doma neprohodili ani slovo.

Teď musím prostě ještě chvíli počkat," dodal ke své situaci pro list. V NHL  jsou momentálně výměny hráčů zmrazeny až do pondělní půlnoci. "Zatím jsem tady a budu hrát, jak nejlíp umím. Totéž udělám v novém působišti," zakončil rozhovor Prospal.

Čtyřiadvacetiletý hráč působil předtím ve Philadelphii Flyers, odkud zamířil do Ottawy v roce 1998. Letos na jaře se spekulovalo o jeho výměně do New York Islanders, Washingtonu, nebo Calgary, avšak místo toho po skončení předešlé sezóny prodloužil smlouvu se Senators.
Autor:


Témata: Advent a Vánoce

Najdete na iDNES.czmobilní verze