Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prostějov: Jsme v kritické situaci

29 2008
Prostějov - V krajně nepříznivé situaci jsou prostějovští hokejoví Jestřábi. Po poslední drtivé porážce 0:5 doma s Mostem ztrácejí na záchranu první ligy už sedm bodů. A to je slušná porce. Navíc tým prohrál poslední utkání ostudně a zklamali především zkušení hráči. I přes počáteční skleslou náladu ještě vedení klubu neztrácí naději na záchranu.

"Ale to musí vypadat na ledě všechno jinak. Nasazení a disciplína. A srdce. Bez toho se o záchranu hrát nedá," tvrdí šéf klubu Michal Bartošek.

Proti Mostu jste hráli o prvoligový život. Ale tomu neodpovídalo dění na ledě. Bylo to pak znát v kabině?
To víte, že ano. Došlo na mytí hlav. Hráči, kteří mají držet tým svými zkušenostmi, zklamali. A tlak před brankou soupeře si vytvořili mladí kluci. To přece v naší situaci není normální. Týmu jsme pořádně domluvili. Tohle se opakovat nemůže.

Bezprostředně po zápase to vypadalo na hráčské vyhazovy. Dojde opravdu ke změnám v týmu?
Takové věci se nedají řešit s horkou hlavou. I když jsme v kritické situaci. Zásah do týmu by navíc nemusel pomoci. Hráči dostanou ještě důvěru. Ale musí ji splatit okamžitě.

Z vašich slov vyplývá, že stále věříte v záchranu. Je to opravdu reálné?
Čistě matematicky se hraje o čtyřiadvacet bodů. A my ztrácíme na záchranu sedm. Z toho je jasné, že se zachránit můžeme. Ale chce to už jen pořád vyhrávat.

A to půjde? S týmem, kterému chybí pohoda?
V baráži se hokej nehraje. Je to boj o přežití. Bolí to. Ale dají se vyhrát i zápasy, ve kterých se nic nedaří. Stačí jeden ušmudlaný gól. Musíme se rvát. A přitom udržet nervy na uzdě. Pokud se nám to podaří, stále můžeme hrát první ligu i v příští sezoně.

Ale budete potřebovat i pomoc ostatních týmů. Nemáte obavy, že třeba Šumperk, kterému už o nic nejde, vám příliš nepomůže?
Slyšel jsem, že někteří hráči v Šumperku končí a soutěž budou dohrávat junioři. Je možné, že už našim soupeřům v boji o záchranu moc bodů nevezmou. Ale na to nesmíme myslet. Do téhle situace jsme se dostali sami a nemůžeme čekat pomoc odjinud.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze