Prostějov nadělil Žďáru desítku

29 2003
Praha - Hokejisté Prostějova deklasovali v první lize Žďár nad Sázavou 10:1, v tabulce však zůstali na pátém místě. Všechny týmy z čela soutěže totiž dnes potvrdily role favoritů a vyhrály. Kladno odvedlo Píseku potupnou porážku ze začátku roku, zvítězilo 3:0 a stále vede před druhou Jihlavou, která rozdrtila Opavu 7:1, o 13 bodů. Vyhrál i třetí Chomutov a čtvrtá Mladá Boleslav.

Stínem na prostějovském desetibrankovém triumfu bylo zranění domácího útočníka Černého, který utrpěl po ošklivě vypadajícím vražení na mantinel otřes mozku.

Hanáci pak zahájili střelecké hody a po jejich čtvrtém gólu vystřídal Slávika v brance hostí Svoboda. Žďár zůstal v tabulce na devátém místě, pět bodů za osmým místem zaručujícím účast v play off.

Gólmani se střídali i v opavském týmu. Po čtyřech inkasových brakách od hráčů Jihlavy opustil branku Šlupina a šanci dostal Chylík. Ani on však čisté konto neudržel a třikrát inkasoval.

Až v prodloužení rozhodla Kadaň o výhře 3:2 nad Hradcem Králové. Poslední tým soutěže ovšem na severu Čech vedl už 2:0 a Kadaň musela dotahovat. O vyrovnávací branku se až dvě minuty před koncem postaral svou chybou gólman hostí Hynek a ve 4. minutě prodloužení rozhodl Kuchler.

Výsledky - 36. kolo:
Kadaň - Hradec Králové 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
39. Kajer, 58. Klaus, 64. Kuchler - 34. Procházka, 37. Roubík. Rozhodčí: Staněk - Sentenský, Kuncendörfer. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 490.

Slovan Ústí nad Labem - Chomutov 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
33. Netík - 11. Jeslínek, 14. Jíra, 29. Zika, 56. Rimmel. Rozhodčí: Chlaň - Kindl, Bejček. Vyloučení: 5:7, navíc Kreuzer (Chomutov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3000.

Dukla Jihlava - Slezan Opava 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
29. a 60. Morava, 8. Zdráhal, 16. Malena, 23. Olesz, 56. Adamčík, 58. Rytnauer - 14. Lhotský. Rozhodčí: Dvořák - Havlín, Kureš. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 2045.

Mladá Boleslav - Třebíč 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
10. Žák, 12. Kročák, 26. Pazdera, 27. Toužimský - 1. a 46. Žiška, 37. Holý. Rozhodčí: Hodek - Fiala, Urban. Vyloučení: 6:9, navíc Kučírek (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2300.

Prostějov - Žďár nad Sázavou 10:1 (2:0, 6:0, 2:1)
26., 35. a 43. Smejkal, 13. a 22. Sýkora, 6. Lipina, 31. Šakarov, 36. Faltýnek, 37. Zima, 58. Homer - 41. Koudelka. Rozhodčí: Krenželok - Jureček, Závislý. Vyloučení: 5:9, navíc Lipina a Hradecký (Prostějov) 10 min. Využití: 5:0. Diváci: 3000.

Hvězda Brno - Beroun 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
11. Kučera, 42. Barna - 11. Novák, 18. Eiselt, 36. Horčička, 44. Slížek, 56. Michalovič. Rozhodčí: Kubeš - Dvořák, Drobílek. Vyloučení: 2:6. Diváci: 300.

Kladno - Písek 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
10. Kysela, 24. Klimt, 45. Pazourek. Rozhodčí: Vlček - Richter, Stulák. Vyloučení: 6:7, navíc Chatrnúch - Pindiak a Bouz 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1705.