Prostějov nastřílel Písku osm branek

Prostějov - Pětibranková kanonáda během druhé třetiny byla základem vítězství prostějovských hokejistů nad Pískem (8:2). V první třetině domácí svou územní převahu vyjádřili pouze dvěma nastřelenými tyčemi. Daleko větší efektivitu v zakončení si nechali až pro následující dějství.

Skóre otevřel bombou od modré obránce Homer. Ani ne o minutu později dostal na levém křídle přihrávku do jízdy Kárný, jenž puk naservíroval Černému a ten bez problémů přidal druhou branku.

Ve 28. minutě hráli Jihočeši 23 sekund dvojnásobnou přesilovku. Obrovskou šanci hostí však zahodil Míka, jehož teč mířila těsně nad Chladovu svatyni. Tato příležitost písecký tým mrzela o několik minut později, když samostatný brejk od vlastní modré proměnil Lipina - 3:0.

Čtvrtý gól přidal v přesilovce překvapivou střelou od levého mantinelu Kárný. Hostující hráči odpověděli velmi šťastnou brankou, když Mazancovu střelu Chlad sice vystihl, ale puk obloučkem skončil několik centimetrů za brankovou čáru.
Na tento moment však zaplněný prostějovský stadion ihned zapomněl, když sérii přesných nahrávek zúročil pátým gólem Šakarov.

Ve třetí třetině píseckého gólmana Kůse nahradil Pinkas. Výrazný náskok zapříčinil, že hostující strážce svatyně neměl příliš práce. Jednu z prvních střel ještě stačil vyrazit, ale na dorážku Šakarova již byl krátký.

Druhý úspěch hostí padl v přesilovce, kdy si Všetečka najel mezi kruhy a bombou rozvlnil síť za Chladovými zády. Hanáci do konce zápasu ještě dvakrát odpověděli, když nejprve po samostatné akci skóroval Martin Janeček a konečný stav dorážkou stanovil Smékal.

Prostějovští hokejisté se tak po pátém kole s devíti body dostali na čtvrté místo s aktivním skóre 19:18.

Prostějov - Písek 8:2 (0:0, 5:1, 3:1)
Branky: 39. a 44. Šakarov, 23. Homer, 24. Černý, 33. Lipina, 36. Kárný, 50. Janeček, 58. Smékal - 38. D. Mazanec, 48. Všetečka. Rozhodčí: Skoupý - Drobílek, Pácal. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3000.