Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prostějov vede už čtvrtý kouč

10 2003
Prostějov - Dvaapadesátiletý Tomáš Herstus nebyl v současnosti nikde vázaný a s prostějovským klubem nikdy nepracoval. Manažer i trenér, který už působil například ve Slavii, v Třinci a v Karlových Varech, podepsal na Hané smlouvu do konce příští sezony.

„Jeho cílem bude dovést mužstvo na desáté nebo deváté místo a tím se vyhnout skupině, která bude hrát o udržení,“ řekl prezident klubu Robert Kolář, který věří, že nový kouč přinese do kádru oživení.

„Potřebujeme do kabiny nahnat svěží vítr, a proto je dobře, že s naším klubem nebyl dříve nijak svázaný.“ Vedení klubu přes špatné výsledky nepovažuje věc zcela za ztracenou.

O play-off se ale nahlas nemluví, protože tým má na osmé místo velkou bodovou ztrátu. „Nevzdáváme se ani tohoto cíle, ale důležité je především zachránit první ligu. Proto také nový trenér nedostal nůž na krk v podobě cíle probojovat se mezi první osmičku týmů v soutěži. Pro svou práci v tuto chvíli potřebuje především klid,“ poznamenal Kolář.

„Také proto mu chceme ze začátku nechat pohromadě stávající kádr.“ Ke změně trenéra se šéf klubu rozhodl společně s výkonným ředitelem klubu Petrem Zlámalem.

„Společně s trenérem Sršněm jsme měli dohodu, že po čase vyhodnotíme, jestli jeho působení u týmu přineslo očekávaný efekt. Hra se zlepšila, ale body to nepřineslo,“ uvedl Kolář.

Trenéru Sršňovi tak zlámaly vaz těsné porážky o gól a poslední prohry s Mladou Boleslaví a v Berouně.

Sršeň má na prostějovské angažmá vůbec smůlu. Z klubu odchází předčasně již potřetí.

Autoři:


Témata: nůž

Najdete na iDNES.czmobilní verze