Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proti Finům s Hudáčkem v brance

7 2001
S t o c k h o l m - Se zlínským gólmanem Vladimírem Hudáčkem, pouze třemi obrannými dvojicemi a s debutantem Markem Melenovským na křídle čtvrté útočné formace, zahájí čeští hokejisté dnešní utkání proti Finsku (od 19 hodin) v rámci Švédských her. Zatímco úřadující mistři světa už mají v tabulce za sebou prohru 1:2 z úterního duelu s Ruskem v Pardubicích, Finy teprve čeká vstup do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour. V minulém měření sil na moskevské Baltice vyhráli Češi vysoko 6:2 a dvěma góly se tehdy blýskl Kamil Piroš. "Sedmým obráncem bude Nikolov," rozhodl dnes po snídani trenér Josef Augusta.Zde najdete kompletní informace o turnajiUtkání můžete sledovat na stránkách iDNES v on-line reportáži

Tenž totiž při absenci zraněného Libora Zábranského (vazy v kolenu) už nemůže dát ve Švédsku dohromady čtyři obranné dvojice.

Pozice třináctého útočníka zbyla na sparťana Ondřeje Kratěnu, v brance vymění Dušana Salfického podle plánu Hudáček. "Oba brankáři by se měli na hrách prostřídat a odchytat každý dva zápasy," vysvětlil Augusta. Český tým přiletěl do Stockholmu přímo z Pardubic vojenským speciálem v úterý pozdě večer a do hotelu se výprava dostala až o půlnoci.

Zatímco hráči zalehli okamžitě do postelí, kustody čekalo ještě několik hodin práce, aby dresy a výstroj byly na utkání s Finy včas připraveny. První trénink v hale Globen absolvují Augustovi svěřenci dnes v poledne.

Kruté mrazy, při nichž ještě před několika dny ve švédské metropoli klesla stupnice hluboko pod mínus dvacet stupňů, odezněly a vystřídalo je deštivé počasí s teplotami okolo nuly.

Finům patří v průběžném hodnocení série druhá pozice o dva body za vedoucím Ruskem. Český tým je zatím na posledním čtvrtém místě a šanci na celkové prvenství v neoficiálním evropském šampionátu už nemá.

Předpokládaná sestava pro utkání s Finskem: Hudáček - Tesařík, Štěpánek, Kadlec, Marušák, Pilař, Srdínko - Moravec, Dopita, Vlasák - Vostřák, Čajánek, Hübl - Kotalík, Piroš, Brabenec - Melenovský, Burger, Paroulek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze