Proti Kladnu uspěli mladíci, teď nastoupí zkušení

11 2004
Plzeň - Dnes proti ruskému vicemistru nastoupí zkušenější sestava, v úterý proti Kladnu dostali šanci mladí hokejisté ze širšího kádru extraligové Plzně. Ti soupeře zdolali, byť po první třetině prohrávali. Minutu před koncem utkání za stavu 3:2 Dobrovolný při power-play hostů vysunul Důrase a ten dal do prázdné branky.

"Byla to příprava, šanci jsme dali především mladíkům. Nezklamali nás, osvědčila se i kompletní juniorská řada," prohlásil po utkání plzeňský asistent Jiří Kučera.

Občas se na ledě při střetu hráčů zajiskřilo. Už v první třetině po faulu na Vondráčka u hrazení si Matějovský dlouho vyměňoval názory s kadaňskou střídačkou. "Bylo tam pár háčků, ostřejších zákroků, ale i to k přípravě patří. Kluci udrželi nervy na uzdě. Zápas rozhodně splnil svůj účel," řekl Kučera.

Po první části překvapivě vedli hosté, když se až před Dubu proháčkoval Tomaška a protlačil puk do sítě. Na druhé straně vynikal gólman Jež, který je v Kadani na hostování právě z Plzně.