Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proti Rusům takhle hrát nemůžeme, ví Michálek

Dánský útočník Jannik Hansen právě střílí druhý gól. Po zaváhání dvojice Michálek - Kaberle | foto: Reuters

2 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejový obránce Zbyněk Michálek prožil nešťastný zápas. Spolu s Tomášem Kaberlem byl u obou branek Dánska, které na začátek mistrovství světa českou reprezentaci pěkně potrápilo, a navíc si krvavě roztrhl bradu. "Musíme se zlepšit," uvědomuje si.

Jak bylo v kabině po první třetině, kdy byl stav 2:2?
Trenér říkal, že musíme hrát z obrany. Nechávali jsme Dánům strašně moc prostoru. Vždyť každá jejich střela byla gólovka. I přesto jsme chtěli ale hlavně zůstat v klidu, protože jsme věděli, že se prosadíme.

Takže jste nervózní vůbec nebyli?
Myslím, že ne. Já žádnou nervozitu nepociťoval, na střídačce vládla pozitivní atmosféra. I šatně jsme se povzbuzovali.

Čím to, že jste měli s Dány tolik potíží? Nemysleli jste si za stavu 2:1, že odpadnou?
To ne, protože takovéhle týmy odpadnou, až když prohrávají o dva tři góly. Jinak pořád cítí šanci, brání v pěti hráčích a chodí do brejků. Jdou do toho po hlavě.

Díky tomu dali po vaší rozehrávce druhý gól?
Tomáš Kaberle mi nahrával, ale puk mi přeskočil hokejku a divně se odrazil od mantinelu. Ty jsou tu nějaké gumové, hrozně moc se od nich kotouč odráží. Příště si na to musíme dávat pozor. A i na led, ten tu není dobrý. Hlavně na konci třetin.

Máte rozbitou bradu, jak se to přihodilo?
Protihráč měl šanci, tak jsem mu tam strčil hokejku a od ní se mi odrazil puk přímo do brady. V kabině jsem musel chvíli počkat na doktora, který musel obíhat celý stadion. Ošetřovna je totiž na druhé straně a během třetiny nemohl jít přes led. Udělal mi tam dva nebo tři stehy.

V neděli vás čeká Rusko, to bude asi úplně jiný zápas, že?
No to určitě. Hlavní bude hrát z obrany, protože Rusové mají velkou ofenzivní sílu. Musíme se hodně zlepšit.

Na co si budete muset dát pozor?
Hlavně začátek utkání a nedávat jim žádné brejky dva na jednoho nebo tři na dva, protože Rusko takové situace dokáže využít. A v útoku je musíme neustále napadat, aby se nemohli rozjet. Pak už bychom je těžko zastavovali.Najdete na iDNES.czmobilní verze