Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proti svým se vytáhl

5 2001
Ú s t í n a d L a b e m - Autor gólu: Martin Morvay, uslyšeli fanoušci ve středu na ústeckém zimním stadionu. Za normálních okolností by jásali, avšak tentokrát bylo ticho. Ústecký útočník, který drtivou část své kariéry prožil právě ve Slovanu, musel letos odejít a trefil se jako host. Svou brankou pomohl Mladé Boleslavi k remíze 2:2 v baráži o první ligu. "Snažil jsem se podat co nejlepší výkon, myslím, že se mi dařilo," tvrdil třicetiletý útočník, který opustil Slovan v lednu, když přišel trenér Vrba.

"Nebyl jsem uražený, že mě vyhodili. Já jsem hráč a musím se starat, abych hrál dobře hokej. A kde, to není moje starost." Je však spokojený, že může být v Mladé Boleslavi. Jeho tým triumfoval ve druhé lize a teď usiluje o postup. "Je rozdíl hrát v mužstvu, které se zachraňuje, a v mužstvu, které chce jít nahoru," srovnává, avšak podotýká, že mezi oběma týmy není výkonnostní rozdíl. "Spíš na ústeckých hráčích leží psychická deka, ani jim tu jejich roli nijak nezávidím. Kdybych byl v Ústí, asi bych s tím také zápasil," podotýká Morvay.

a ústecký led vyjížděl jako soupeř, na což zvyklý není. "Kromě vojny, kdy jsem strávil dva roky v Litoměřicích, jsem hrál stále za Ústí. Byl to můj třetí zápas, kdy jsem seděl na druhé straně," spočítal. A navíc ve středu svedl také souboj otce se synem. Ladislav Morvay je totiž vedoucím ústeckého mužstva. "S tátou se hecujeme, bereme to z humorné stránky. Já popíchnu jeho, on mě, víc s tím dělat nemůžeme," kření se Morvay-syn. A nevytkne mu táta vstřelený gól? "Vytkne, ale s úsměvem," očekává.

Mladá Boleslav zatím v tabulce baráže vede, má však o zápas víc než soupeři. "Stále jsme na nule, nerozehráli jsme kvalifikaci ani dobře, ani špatně. Musíme bodovat na Ytongu a vyhrávat doma," hledá recept k postupu. Ale co dál? "Netuším, žiji současností. Pro mě je prvořadý úkol, aby Mladá Boleslav postoupila do ligy," je mu jasné. Teoreticky by se ale po sezoně měl vrátit zpět do Ústí nad Labem. "Ideální by bylo, kdyby Boleslav postoupila a Slovan se zachránil. Pak by vše bylo snazší," myslí si Morvay.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze