Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Průcha: Trefil jsem se docela dobře

6 2003
Pardubice - Puk si po premiérovém gólu v reprezentaci nevzal, zato si odvezl vázu pro nejlepšího českého hráče. "Úplně jsem na puk zapomněl," říká Petr Průcha, autor jediné české branky v utkání turnaje Česká pojišťovna Cup s Finskem. Gól si zasloužil, pardubická mladá řada byla jiskrou v pohaslé české ofenzivě.

Jak viděl autor jediné české branky celou situaci?
Kouky to na modré vybojoval a dal to na druhou stranu. Já čekal, že to soupeřův bek bude mít, ale nějak se to tam odrazilo a já měl vpravo spoustu času. Sice jsem už byl trochu v úhlu, ale podíval jsem se a vidím jak se finský gólman špatně postavil k první tyčce, tak jsem to dával na druhou. Docela dobře jsem to trefil a byl to gól.

Jaké pocity teď převažují? Radost z premiérového reprezentační branky nebo smutek z porážky?
Z gólu jsem měl radost hlavně na ledě, v kabině po zápase byla pochmurná nálada. Všichni tam mlčky posedávali a přemýšleli, kde je chyba.

Čím jste si zápas prohráli?
Asi už tím, že jsme dostali první gól. A pak naše lajna dostala i druhý. Pak je těžké dostat se do zápasového rytmu, na hráče sedne takové zoufalství.

Byl opravdu takový rozdíl mezi Rusy a Finy?
Finský tým je úplně jiný, mají odlišný styl hry. Jsou mnohem důraznější v napadání a to naší trojce nesedí. Rusové jen čekali na modré, s nimi jsme měli na ledě víc prostoru.

Jak se díváte na reakce pardubického publika, které skandovalo: Málek ven a vyvolávalo druhého brankáře Adama Svobodu?
Nebylo to vůči Romanovi fér, tohle se mi nelíbí. Gólman musí být v pohodě, pokud není, není v pohodě celý tým. Samozřejmě, lidi chtěli, aby si Adam doma v Pardubicích zachytal, ale on určitě ještě šanci dostane.

Jak vám bylo, když na vás diváci pískali?
Řekl bych, že to nepískala jižní tribuna, tam hokeji rozumí a vědí, že když se nedaří tak je to prostě průšvih. Myslím, že to bylo jen pár lidí co na hokej moc nechodí.

Váš útok je v pásmu soupeře snad nejaktivnější ze všech českých formací, defenzivní činnost ale pokulhává. Čím to je?
To je pravda, to už nám vytýká i pan Říha v Pardubicích, že bránění je naše slabost. Nevím, v čem to je, asi nejsme vždycky dobře postavení, chybí nám trochu přehled.

Jan Kolář dal gól Rusům v Brně, vy teď Finům. Určitě si budete dobírat Petra Koukala, teď už jediného bezgólového kolegy z útoku...
Kdepak, my mu spíš rádi pomůžeme ten gól dát. Třeba hned proti Švédům.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze