Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Průchu těší, že si sezonu prodlouží

25 2004
Pardubice - Většina jeho spoluhráčů už má po sezoně, Petr Průcha si ji však minimálně o několik dnů protáhne. Mladý pardubický útočník včera nastoupil na úvodní soustředění reprezentačního výběru před mistrovstvím světa, které se koná v Duhové aréně. „Absolutně jsem nečekal, že letošní sezona pro nás tak brzo skončí,“ přiznal jednadvacetiletý hokejista.

„Jsem rád, že si ji mohu protáhnout. Byl bych samozřejmě šťastný, kdyby to bylo co nejdéle,“ dodal s úsměvem.

V minulých dnech mu však do smíchu příliš nebylo. Vyřazení ve čtvrtfinále play-off bylo hodně trpkou pilulkou. „Přestal jsem si kupovat noviny, abych o tom nemusel číst. Na takovou věc se ale hodně těžko zapomíná, ještě hodně dlouho to bude trvat,“ pronesl Průcha.

Snažil se nevnímat ani zlostné reakce fanoušků, kteří senzační vyřazení nedokázali překousnout. „Když se jim něco nepovede v práci, tak je to normální. Když ale mi prohrajeme, je to hned obrovský průser a musí si vybít zlost,“ podotkl Průcha.

I jeho však samozřejmě neúspěch trápil. „Sice jsme ještě týden trénovali a nemusel jsem nijak měnit svůj denní rytmus a přemýšlet, co s časem. Ale na druhou stranu každý z nás byl bez nálady,“ řekl Průcha. „Na trénink reprezentace jsem se ale už moc těšil,“ dodal.

Je před ním velká šance. V průběhu sezony v reprezentačním dresu zářil a při dvou dílech Euro Hockey Tour byl dokonce vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje. Teď bude bojovat o svůj premiérový start na světovém šampionátu.

„Byl bych samozřejmě moc rád, kdybych se na mistrovství světa dostal,“ neskrýval Průcha.

„Záleží na mých výkonech, ale také na rozhodnutí trenéra a na tom, kolik hráčů z NHL bude k dispozici,“ upozornil.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze