Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Doktor hokejistů: Průjem má už půlka týmu. Ale bude to dobré

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

15 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Už půlku hokejového týmu na mistrovství světa v Minsku trápí střevní problémy. "Někteří průjem dokončujou, jiní teprve začínají," popisuje doktor národního týmu Tomáš Vyskočil, podle nějž jde o virové onemocnění.

Žádný jiný tým, který spolu s nimi přebývá na hotelu v Minsku, totiž podobné problémy netrápí. Z toho vyplývá, že problém nepochází ze stravy.

Jako první střevní potíže přepadly trenéra brankářů Martina Pruska, který si je odbyl zhruba za dva dny. "Myslím, že to bude stejné i u ostatních, takže by snad měl být tým do sobotního zápasu s Dánskem v pořádku," soudí Vyskočil.

Na čtvrtečním dopoledním rozbruslení bylo na ledě jen torzo týmu - šlo v podstatě jen o čtveřici náhradníků. Ostatní do haly Čižovka sice dojeli, ale trenéři se rozhodli, že trénink bude dobrovolný.

"Jelikož hráči nemůžou jíst, nemají příjem energie a jsou unavení," vysvětloval lékař, jenž nemá moc možností, jak hokejistům pomoct. "Stavíme, čistíme střeva. Jde o takové ty běžné léky, co znáte: Endiaron a tak dále. Kromě nich pomáhají akorát vitamíny, nic jiného."

Nejhůř na tom je Tomáš Hertl a trenér Vladimír Růžička. Sobotku, jenž ve středu nenastoupil v duelu proti Itálii, však trápí chřipka. "Bolelo ho celé tělo, cítil bolest v krku a měl teplotu. Stejné potíže měl před ním i Martin Ševc, takže si to asi předali."

Sobotka se už ráno cítil lépe, takže by snad mohl být v pořádku.

Plekanec byl domluvený, ale postoupil. Krejčí se řeší

Růžička mezitím řeší, koho zapíše na soupisku. Počítal totiž, že přijede ze zámoří Tomáš Plekanec. Jeho Montreal ale zvládl rozhodující sedmý duel play-off v Bostonu a postoupil. "A s Krejčím jsem nemluvil, posílal jsem mu zprávu. Ale i kdyby měl přijet až v pondělí nebo v úterý, tak to nemá cenu," poznamenal hlavní kouč.

Ten chce mít totiž jasno už do soboty. Pokud by tedy nevyšel Krejčí, bude vybírat mezi Michalem Vondrkou, Milanem Gulašem, Lukášem Kašparem a Martinem Růžičkou.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze