Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prusek se příchodu Haška do Ottawy nebojí

7 2004
Ostrava - Pokud vše dobře dopadne, ostravský hokejový brankář Martin Prusek se zapíše do historie kanadsko-americké NHL. Do týmu ottawských Senátorů, kde v loňské sezoně působil, totiž přišel Dominik Hašek a Prusek by s ním měl tvořit první českou brankářskou dvojici v dějinách NHL.

Dominik Hašek potvrdil svůj příchod do Ottawy v úterý, ale vy pořád ještě o příští sezoně jasno zcela nemáte.
Smlouvu zatím podepsanou nemám. Jednání jsou zdlouhavá, trvat to bude minimálně měsíc.

V případě, že smlouvu podepíšete, si možná zachytáte víc než doposud, kdy jste dělal dvojku Lalimovi. Haškovi je devětatřicet, už hodně dlouho nechytal a trápily ho zdravotní problémy. Nic špatného mu samozřejmě nikdo nepřeje, ale vám to musí znít nadějně.
V tomhle já jsem skeptik. Myslím, že Dominik Hašek se jistě připravil dobře. Podstoupil operaci, určitě bude v pohodě. Ale já budu taky připraven.

V téměř každém rozhovoru s vámi se objeví, že na ledě jste Haškův klon. Jenže málokdo vás asi viděl chytat v době, kdy jste hrál za žáky Hutních montáží Ostrava. Od té doby jste totiž příliš styl nezměnil, že?
Je to tak, tehdy nebylo od koho odkoukávat. Náš styl je podobný náhodou.

Ozval se vám už některý z ottawských spoluhráčů? Probírali jste Haškův příchod?
Tohle moc neřešíme. Na to bude čas v kempu, pokud tedy budu mít smlouvu.

Ottawa se zbavila kopřivnického odchovance Radka Bonka. Nemrzí vás to?
Samozřejmě, že čím víc je v týmu Čechů, tím lépe. Aspoň je o čem povídat. Ale takový je tam bysnys a pro Radka to nakonec dopadlo docela dobře. Skončil v Montrealu, což není z Ottawy daleko.

Vy se na sezonu chystáte s Vítkovicemi.
Začal jsem o pět týdnů později a teď trénuju čtvrtý týden. Letošní letní příprava je tvrdá, náročná, ale nestěžuju si.

Pokud bude v NHL stávka, budete chytat za Vítkovice. Gólman Marek Pinc se na vás asi bude dívat ze střídačky.
Marek je kvalitní brankář a bude záležet na tom, jak se rozhodnou trenéři. Situace se může kdykoli změnit, já můžu odejít a Marek nemůže nastoupit nerozehraný. Proto musí taky chytat. Myslím, že trenéři to taky tak cítí.

Od pondělka budou mít vítkovičtí hráči čtrnáct dní dovolené. Budete si také užívat, nebo budete ještě trénovat?
Soukromě si ještě potrénuju, ale celou dovolenou neobětuju. S manželkou vyrazíme do Portugalska za kamarádkou. Sice jsme měli naplánováno, že tam pojedeme už na Euro, jenže já začal trénovat dřív.Najdete na iDNES.czmobilní verze