Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Průvodce po statistikách

6 2003

Vážení čtenáři,

Asi jste zaznamenali, že na stránkách, na kterých jste byli zvyklí vídat zprávy ze zámořské NHL, došlo ke změně. Zprávy dostaly nový charakter, přibyly nové odkazy, v záhlaví se objevila nová barevná lišta plná nejrůznějších, na první pohled podivných tlačítek.

Pokud si s obsluhou této nové verze hokejového portálu nevíte rady, nevadí. Věnujte pozornost následujícím řádkům, určitě se vám to vyplatí !

Stejně jako v celé redakci Idnes na přípravě těchto stránek pracovali lidé, kteří sport mají rádi. V případě nových stránek o NHL se spojily takové redakce dvě, známější Idnesovská a méně známá redakce ze serveru NHLpro.

Právě NHLpro nabídla do společného projektu ona všechna nová tlačítka, která tvoří široký a pestrý svět veškerých možných statistik a informací, které o NHL potřebujete znát. Chcete vědět, kterým Čechům se momentálně daří nejvíce ? Najeďte kurzorem myši ve spodní liště na tlačítko „Bodování“, objeví se vám nabídka , která zahrnuje třídění kanadského bodování podle nejrůznějších kritérií. Najděte si bodování „Čechů“ a objeví se vám požadovaný seznam krajánků.
Nejlepší obránci ? Žádný problém. Ve stejném menu najdete hodnocení „Obránců“.

A je toho ještě mnohem více. Pokud si budete prohlížet všechny odkazy pozorně, narazíte na aktuální přehled zraněných a potrestaných hráčů, seznam trestných střílení a vstřelených hattricků. Pokud budete stránce věnovat deset minut a pořádně si všechny odkazy „ošaháte“, brzy se po nich budete pohybovat bez sebemenších obtíží.

Máte-li svůj oblíbený klub, můžete si otevřít jeho domovskou stránku. Cestu k ní najdete v horní části modrožluté lišty, kde jsou třípísmenou zkratkou jednotlivá mužstva seřazena podle abecedy. Na stránce klubu najdete aktuální sestavu, přehled posledních odehraných zápasů, i těch, které následují. Každý klub má své podrobné informace, které zahrnují jméno trenéra, generálního manažera, název domovské arény s její kapacitou, přehled posledních draftovaných hráčů atd. Najdete zde také články, které se klubu bezprostředně týkají.

Redakce pravidelně sleduje zámořské deníky a internetové portály, takže aktuální sestavy víceméně odpovídají momentální situaci.

Každý hráč má svoji unikátní stránku, ve které se zobrazují jeho statistiky. Kdykoliv kurzorem myši najedete na jméno hráče a to se podtrhne, znamená to, že jeho jméno je „živé“ a můžete si ho prohlédnout detailně.

U hráče najdete jeho statistiky během kariéry v NHL. Někteří hráči mají u sebe uvedené rozšířené informace, jako rok a pořadí, kdy byli draftovaní, plus jejich aktuální plat. Mnoho hráčů, ale zdaleka ne všichni mají připojenou fotografii.

O průběžné doplnění informací a fotek se postaráme v průběhu jara. Do play off bychom rádi doplnili i statistiky z této části sezóny.

Pokud je NHL i vaším koníčkem a chtěli byste se na vytváření a chodu této unikátní a v České republice jediné podobné databáze podílet, pak nám napište na redakce@nhlpro.cz.


 

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze