Gólová radost hokejistů Českých Budějovic.

Gólová radost hokejistů Českých Budějovic. | foto: Petr Lundák, MF DNES

První hokejová liga: Budějovice vyhrály v Porubě, Vsetín zdolal Jihlavu

• 4
Hokejisté Motoru České Budějovice zvítězili v 25. kole první ligy na ledě Poruby 3:1 a vedou tabulku už o 17 bodů před trojicí týmů. Před Porubu se posunul o skóre na druhé místo Vsetín, který před vlastním publikem zdolal trápící se Jihlavu 3:2, těsně lepší poměr branek než Poruba má i Přerov, který už v pátek prohrál v Chomutově 2:5.

Lídra dostal v Ostravě do vedení v polovině první třetiny Jan Veselý, ale v 37. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení Jiří Zdeněk. V čase 47:51 rozhodl o vítězství Českých Budějovic rovněž při přesilovce soupeře Jakub Babka, který za 64 sekund svým druhým gólem v utkání pojistil náskok hostů. Motor bodoval podevatenácté za sebou a jen dvakrát při této sérii prohrál.

Vsetín po středeční prohře na ledě Slavie 4:5 v prodloužení dosáhl na osmou výhru z uplynulých devíti duelů. Před 3860 diváky Na Lapači získal ve druhé třetině dvoubrankové vedení díky Vlastimilu Dostálkovi a Vítu Jonákovi, který využil přesilovou hru.

Ve 43. minutě zvýšil David Tůma v oslabení, ale za 38 sekund snížil v přesilové hře Matěj Pekr a ve 49. minutě dostal Duklu na kontakt Lukáš Anděl. Vsetín těsný náskok udržel a Jihlava prohrála šestý z posledních sedmi duelů. Pod novým trenérem Viktorem Ujčíkem, který nahradil Petra Vlka, si Jihlava připsala čtvrtou prohru z pěti utkání.

Páté Litoměřice prohrály v Třebíči 2:3 po samostatných nájezdech. Domácí Horácká Slavia vedla díky dvěma brankám Lukáše Formana, který nejdříve využil početní výhodu pěti proti třem a v 15. minutě se prosadil znovu. Ještě v úvodním dějství snížil Patrik Marcel a v 56. minutě vynutil nastavení Martin Kadlec.

V osmé sérii nájezdů rozhodl Forman, který tak dovršil hattrick. Třebíč oslavila čtvrté vítězství z pěti zápasů. Litoměřice prohrály potřetí z uplynulých čtyř utkání.

Třetí výhru za sebou si připsal Havířov, který doma zdolal Benátky nad Jizerou 3:1. Prostějov zvítězil nad poslední Kadaní 6:3 a bodoval počtvrté v řadě, přičemž potřetí z toho vyhrál. Sokolov deklasoval Ústí nad Labem 8:2 a vystřídal Severočechy o skóre na 14. místě. Slovan už podesáté za sebou nebodoval.

HC RT TORAX Poruba 2011 - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky: 36:51 Zdeněk (Dundáček, Kanko) - 10:42 J. Veselý (Prokeš, Vydarený), 47:51 Babka (Allen), 48:55 Babka (J. Veselý, Suchánek). Rozhodčí: Gančarčík, Cabák – Ondráček, Kučera.

HC RT TORAX Poruba 2011 Dolejš (Kůdela) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Sikora (A), Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, T. Jáchym, Špaček.

ČEZ Motor České Budějovice Klouček (Strmeň) – Vydarený, Suchánek, Pýcha (C), Plášil, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Babka, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák (A), J. Kloz, Beránek – Karabáček, Prokeš, J. Veselý – Endál.

AZ RESIDOMO Havířov - HC Benátky nad Jizerou 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 33:17 Kotala (F. Seman, Rašner), 36:22 R. Veselý (L. Bednář, Fridrich), 44:23 O. Procházka (Rašner, F. Seman) - 03:43 Najman (Průžek, Šír). Rozhodčí: Barek, Koziol – Měkýš, Otáhal. Diváci: 1311.

AZ RESIDOMO Havířov Stezka (Matoušek) – Rašner, L. Rutar, Malina, Matai, Chroboček, Kachyňa – Kotala, F. Seman (A), O. Procházka – L. Bednář (A), R. Veselý, Fridrich – Maruna (C), Starý, Baláž – Danielčák, Bernovský, Dvořák.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Schwarz) – Kunst, Bukač, Havlín, Buchtela, Charvát, Niko, Had – Průžek (A), Chrtek, Rychlovský – A. Dlouhý, Najman, R. Duda – D. Špaček (C), Šír (A), Jiruš – Klapka, Wiencek, Šeliga.

LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)

Branky: 22:17 L. Luňák (Divíšek), 23:35 Nouza (P. Krejčí, Divíšek), 31:27 Nouza (M. Jandus), 44:42 Hrníčko (M. Jandus), 53:08 M. Novák (Miškář), 59:48 Račuk (L. Krejčík, Žálčík) - 29:46 Michnáč (Wojnar), 49:18 J. Müller (Trefný, D. Zeman), 58:05 Čech (Wojnar, Procházka). Rozhodčí: Skopal, Kašík – Lukš, Novák.. Diváci: 911.

LHK Jestřábi Prostějov Štůrala (Rochla) – Mrázek, Muška, Hrdinka, M. Jandus, Husa, P. Krejčí – L. Krejčík, Račuk (C), Žálčík – Hrníčko, Divíšek (A), Nouza (A) – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus – M. Novák, Miškář, Chlán.

SK Trhači Kadaň Neužil (Wolf) – Trefný (C), Novák, L. Chalupa, D. Zeman, Procházka, Poizl, Mert – Zabloudil, Kůs (A), Wágner – Zd. Zabloudil, Rindoš, J. Müller (A) – Wojnar, Čech, Michnáč – Dubský, Foltýn, Homer.

HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 8:2 (2:0, 2:2, 4:0)

Branky: 05:26 Osmík (Kverka), 12:52 Švec (M. Zadražil, Kadeřávek), 23:49 Kverka (Osmík), 29:29 Šafář (Černoch), 43:28 Vracovský (Osmík), 54:27 Vracovský (Kverka, Švec), 55:57 Vodička (Kverka), 58:50 Křemen (A. Rulík, T. Rohan) - 26:28 Vl. Brož (D. Krejčí), 34:58 Vildumetz (Severa, Müller). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Štofa, Beneš.

HC Baník Sokolov Kašpar (Fečo) – Přindiš, Vodička, A. Rulík, Kadeřávek, Michálek, Šafář – Černoch, M. Zadražil, Švec – Vracovský, Kverka, Stříbrný – T. Rohan, Vrána, Osmík – Křemen, Kuběna, Kovařík.

HC Slovan Ústí nad Labem Stahl (Brízgala) – Smetana, Müller, D. Krejčí, Vl. Brož, Zukal, Zajíc – Grim, Ma. Svoboda, Severa – J. Havel, Vildumetz, Š. Bláha – O. Bláha, Dörner, Kordule – Filip, Jelínek, Houška.

VHK ROBE Vsetín - HC Dukla Jihlava 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky: 24:40 Dostálek (Hunkes), 36:38 Jonák (Teper, Kucharczyk), 42:26 D. Tůma (L. Volf) - 43:04 Pekr (Skořepa, Staněk), 48:53 Anděl (Skořepa, J. Holý). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Kráľ, Blažek. Diváci: 3860.

VHK ROBE Vsetín Gába (Bláha) – Teper, Slováček (A), Hunkes, Kudělka, Jeřábek, J. Drtina (A), Dudáš – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák (C) – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, L. Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Chaloupek) – J. Pohl, Staněk, Mareš, J. Holý, Černohorský, D. Kolář, Půža – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Čachotský (A), Fronk, Chlubna – Machač, Poletín, Lichanec – T. Harkabus, Juda, Davídek.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice 3:2N (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)pen. 3:2

Branky: 03:46 Forman (Nedbal, P. Kratochvíl), 14:11 Forman (Šťovíček), Forman - 18:28 Marcel (Jícha), 55:09 M. Kadlec (Mlčák, Strejček). Rozhodčí: Čech, Vrba – Komínek, Roupec.. Diváci: 1274.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, Forman, Szathmáry, Jenáček, Furch, Kowalczyk, Hort – Šťovíček, Bittner, T. Havránek – P. Kratochvíl, Nedvídek, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Kunc, Havlát.

HC Stadion Litoměřice Škorpík (A. Beran) – Kukla, Jebavý, Dajčar, Marcel, Strejček, Mlčák, Klejna – Jánský, Střondala, Korkiakoski – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Kangas, Přikryl, Šik – Kropáček, M. Havelka, Vitouch.