Třebíčští hokejisté pod vedením trenéra Kamila Pokorného poprvé v sezoně...

Třebíčští hokejisté pod vedením trenéra Kamila Pokorného poprvé v sezoně nevyhráli utkání na vlastním ledě – Havířovu podlehli 1:2 v prodloužení. | foto: Markéta Křížova

Třebíč v prvoligovém šlágru zdolala Jihlavu, Litoměřice uspěly v nájezdech

Šlágr 25. kola první hokejové ligy ovládli hokejisté Třebíče, kteří v derby přehráli Jihlavu 2:1 a zvýšili náskok v čele tabulky na pět bodů. Druhé Litoměřice si poradily s Porubou 4:3 až po nájezdech.

Třebíč se v derby celků z Vysočiny ujala vedení v čase 6:42, kdy využil přesilovou hru Ladislav Bittner. Ve 44. minutě sice vyrovnal také v početní výhodě Josef Skořepa, ale za 75 sekund rozhodl Tomáš Křehlík. Dukla si připsala třetí porážku za sebou a nezískala při této sérii ani bod.

Litoměřice v polovině úvodní třetiny otevřely skóre po brance Martina Procházky. Ve 14. minutě sice vyrovnal Tomáš Guman, ale ještě v prvním dějství vrátil Stadionu náskok Patrik Marcel a ve 25. minutě ve vlastním oslabení zvýšil Marek Berka. Poruba zareagovala ve druhé části brankou Tomáše Gřeše a ve 46. minutě vynutil prodloužení Petr Stloukal. Ostravský klub si nakonec připsal třetí prohru za sebou, protože v osmé sérii nájezdů rozhodl Roman Přikryl.

Vsetín vyhrál v Praze nad Slavií 2:1 díky obratu ve třetí třetině. Domácí dostal po 42 sekundách druhé části v přesilové hře do vedení Lukáš Žejdl. Po 108 vteřinách závěrečné části vyrovnal při hře čtyř proti čtyřem Jan Berger a ve 45. minutě rozhodl Ondřej Smetana.

Čtvrté domácí vítězství za sebou oslavilo Vrchlabí, Přerov deklasovalo 5:0. Dvakrát skóroval Ondřej Matýs a čtyři body za gól a tři asistence si připsal Patrik Urban. Gólman Jakub Soukup udržel díky 25 úspěšným zákroků potřetí v sezoně čisté konto.

Havířov neuspěl ani popáté pod koučem Alešem Flašarem a podlehl Benátkám nad Jizerou 2:4. Středočeši se radovali poprvé po čtyřech prohrách. Domácí sice vedli po úvodní třetině 2:0 díky gólům Jana Hudečka a Šimona Kratochvila, který využil přesilovku, ve druhé třetině ale vyrovnali Adam Kalaj se Sebastianem Čederlem. V čase 55:39 otočil stav Antonín Dušek a v závěru pojistil výsledek při power play do prázdné branky Vojtěch Jiruš.

Po sérii tří porážek uspěl podruhé za sebou Kolín, jenž vyhrál v Ústí nad Labem 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil v čase 62:53 z trestného střílení Václav Čížek. Slovan nenavázal na tři výhry za sebou, které přivezl z duelů venku, a před vlastním publikem podlehl potřetí za sebou.

Už pátou prohru v řadě si připsal Šumperk, neboť podlehl v Prostějově 2:3 po samostatných nájezdech. V páté sérii rozstřelu rozhodl Petr Mrázek, jednou skóroval i v běžné hrací době.

HC Slovan Ústí nad Labem - SC Kolín 2:3P (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 23:43 M. Tůma (M. Tůma), 27:08 E. Mareš - 05:05 Jan Veselý (David Šafránek, Čáp), 08:26 Jankovský (Matyáš Svoboda, Miškář), 62:57 V. Čížek. Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek – Roischel, Maštalíř. Diváci: 514.

HC Slovan Ústí nad Labem L. Cikánek (Hamalčík) – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, Záruba, Vladimír Brož, E. Mareš, L. Chalupa – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Adam Raška I, D. Tůma – Hajný, Grim, J. Žolobov – Bernat, D. Soukup, M. Simon.

SC Kolín Š. Lukeš (Sajdl) – Piegl, Čáp, Šalda, Niko, Zorko, V. Čížek (A), Váchal – Jan Veselý, David Šafránek, Z. Král (A) – Jankovský, Miškář, L. Krejčík (C) – J. Sklenář, Matějček, Matyáš Svoboda – Síla, Zumr, Petržilka.

HC Baník Sokolov - SK Trhači Kadaň 5:0 (-:-, -:-, -:-)

HC Slavia Praha - VHK ROBE Vsetín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 20:42 Žejdl (P. Machač, Vlček) - 41:48 Berger, 44:51 Smetana (Rob). Rozhodčí: Wagner, Svoboda – Kreuzer, Polonyi.

HC Slavia Praha R. Málek (Pittr) – Veber, Daniel Krejčí, R. Havel, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Hejda, Zelingr – Žejdl, T. Knotek, P. Machač – V. Bílek, Vlček, Kern – Šteiner, T. Pšenička, Jaroslav Brož – Š. Slavíček, Havrda, J. Doležal.

VHK ROBE Vsetín J. Málek (D. Sachr) – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Buchta, Š. Jenáček – R. Půček, Pšurný, Rob – Berger, Pitule, Gago – Hořanský, R. Vlach, Apolenář – D. Březina, Kucharczyk, Vítek.

HC Stadion Vrchlabí - HC ZUBR Přerov 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Branky: 08:07 Mrňa (P. Urban, Heřman), 09:11 F. Moník (D. Chalupa, Tjurin), 14:51 P. Urban (Nedbal, M. Voženílek), 15:23 Matýs (Mrňa, P. Urban), 51:23 Matýs (P. Urban). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Juránek, Sedláček. Diváci: 403.

HC Stadion Vrchlabí J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, Oliva, J. Zdráhal, M. Voženílek, Nedbal, D. Sýkora – Koffer, Chrtek, Heřman (A) – M. Machač, T. Kaut (C), T. Zeman – Matýs, P. Urban (A), Mrňa – F. Moník, D. Chalupa, Tjurin.

HC ZUBR Přerov Petrásek (16. Klimeš) – Kubeš, Hrabal (A), R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), Seemann – Süss, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – T. Doležal (A), F. Dvořák, Matěj Novák – Sebera, Tadeáš Král, D. Indrák.

HC Stadion Litoměřice - HC RT TORAX Poruba 2011 4:3N (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)pen. 4:3

Branky: 09:54 Martin Procházka (J. Jícha), 17:37 P. Marcel (Rouha), 24:18 Berka (T. Urban, Výtisk), R. Přikryl - 13:52 Guman (Korkiakoski, Réway), 35:42 Gřeš, 45:31 Stloukal (Žovinec, Guman). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Beneš, Belko.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Čermák) – P. Marcel, Pinkas, Výtisk, J. Holý, Klikorka, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Kracík, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, Berka – Rouha.

HC RT TORAX Poruba 2011 Brízgala (Muštukovs) – Szathmáry, Slavík, T. Voráček, Žovinec, M. Houdek, Michal Barinka – Guman, Réway, Korkiakoski – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Kanko, Brodek.

AZ Heimstaden Havířov - HC Benátky nad Jizerou 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky: 06:31 Hudeček (J. Doktor, T. Pastor), 17:14 Š. Kratochvil (L. Bednář, Pechanec) - 24:44 Kalaj, 34:16 Čederle (Kunst, R. Duda), 55:39 Dušek (R. Duda, Daniel Špaček), 59:16 Jiruš. Rozhodčí: Koziol, Cabák – Měkýš, Otáhal.

AZ Heimstaden Havířov Fučík (Štipčák) – M. Hlaváč, T. Pastor, Chroboček, Kadeřávek, Korím, Lytvynov, F. Kočí – Dostálek (C), Hudeček (A), J. Doktor – Š. Kratochvil, Pechanec (A), L. Bednář – Mrva, Handl, Bambula – Severa, Damašek, M. Hrubec.

HC Benátky nad Jizerou D. Král (Vopravil) – Žůrek, Aubrecht (A), Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Měchura, Dušek, Daniel Špaček (A) – Pabiška (C), Čederle, Jiruš – R. Duda, Jansa, A. Dlouhý – Kalaj, E. Čermák, Wiencek.

LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK 3:2N (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)pen. 2:1

Branky: 13:16 T. Jáchym (Klimíček, J. Kloz), 50:54 Mrázek (A. Havlík), Mrázek - 22:02 P. Kratochvíl (Vildumetz), 35:07 D. Kindl (P. Kratochvíl, Žálčík).

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Micka) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Zajíc, A. Havlík – P. Beránek, T. Jáchym, Mrázek – Martin Novák, J. Kloz, Rudovský – Š. Jelínek, T. Koblížek, Dubský – Podlaha, Janeček, Štefka.

DRACI PARS ŠUMPERK M. Holík (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil, Březák, Dudycha, Hrachovský, Dajčar – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, Scheuter, J. Horký.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 06:42 L. Bittner (Hunkes, Vodný), 44:35 Křehlík (Ferda) - 43:20 Skořepa (Illéš, Kowalczyk). Rozhodčí: Čech, Skopal – Vašíček, Zídek. Diváci: 840.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, L. Bittner (C), D. Sklenář – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Vedral – Ferda, D. Michálek, Křehlík.

HC Dukla Jihlava Žukov (A. Černý) – Zeleňák, Eliáš, Z. Malík, L. Mareš, Kachyňa, Kowalczyk, Kabelka – Fronk, Lichanec, T. Harkabus – Illéš, Skořepa (C), T. Havránek – Vítězslav Brož, M. Juda, Cachnín – Berčík, F. Seman, Houška.