Chomutovští hokejisté se radují z gólu - ilustrační foto

Chomutovští hokejisté se radují z gólu - ilustrační foto | foto: Petr Bílek, MF DNES

Lídři první ligy rozdávali lekce, hokejisté Kladna doma body ztratili

• 7
Hokejisté Chomutova potvrdili ve 30. kole první ligy pozici lídra, Jihlavu smetli díky povedené třetí třetině 7:2. Nemilosrdnou tvář ukázaly i druhé České Budějovice, které vyhrály v Šumperku 6:1. Souboj o třetí příčku lépe zvládla Třebíč a porazila Litoměřice 3:1. Doma klopýtlo Kladno, které podlehlo Havířovu 2:4.

Hokejisté Chomutova vyhráli posedmé v řadě, navíc výrazně. Jihlavská Dukla přitom s Piráty držela dvě třetiny krok, v té době prohrávala o gól a na začátku třetí části měla výhodu přesilovky. Jenže místo vyrovnání bylo horko před její brankou. Chomutov před ni vtrhl s třemi hráči a Jaroslav Koma ukončil obléhání dorážkou do prázdné branky.

Jihlava pak v 47. minutě stihla dostat tři menší tresty, Štěpán Hřebejk z pozice před gólmanem výhodu dvou hráčů využil a zanedlouho si to po podobné kombinaci zopakoval.

Nedisciplinovanost rozhodla i duel na Kladně. Havířov tam nejdřív vedl 2:0, Rytíři však krátce po polovině střetnutí během 27 vteřin ztrátu smazali. Trefil se i jejich kapitán Petr Tenkrát, jenž se vrátil do hry po vypršení pětizápasového trestu.

Ovšem Havířov zvládl dva góly ještě rychleji. Když byl v závěru na 2+2 minuty vyloučen David Růžička, rozhodli hosté během pouhých 18 sekund.

Podobně jako Chomutov chytily dech také České Budějovice. Vyhrály popáté za sebou, z těchto utkání mají skóre 23:4 a teď jejich sílu poznal Šumperk. Tým, který většinu bodů posbíral na vlastním ledě, utržil nejvyšší porážku v sezoně. Na jeho prohře 1:6 se podílel brankou a dvěma nahrávkami nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Nouza.

První hokejová liga

30. kolo:

Havlíčkův Brod - Prostějov 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
33. a 40. Heřman, 42. Štindl, 45. Babka, 59. Rousek - 12. Matuš, 28. Cienciala. Rozhodčí: Kopeček - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 386.

Šumperk - České Budějovice 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)
48. Vachutka - 19. a 51. Švihálek, 53. a 59. J. Straka, 30. Nouza, 42. Vaniš. Rozhodčí: Kubičík - Reich, Toman. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 824.

Kladno - Havířov 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
33. Tenkrát, 34. Hlaváč - 28. a 59. Chmielewski, 5. Sztefek, 59. M. Hlinka. Rozhodčí: Bejček - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. Diváci: 1 450.

Třebíč - Litoměřice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
3. Pekr z tr. střílení, 31. Králík, 53. M. Čech - 11. Chlapík. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1 170.

Chomutov - Jihlava 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
6. a 27. O. Kaše, 48. a 51. Hřebejk, 9. Drtina, 41. Koma, 60. McGregor - 29. Diviš, 32. Důras. Rozhodčí: Hrubý, Wágner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 8:11, navíc Zeman, Kacetl, Seman (všichni Jihlava) všichni 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 689.

Kadaň - Ústí nad Labem 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
19. Hejcman, 25. M. Kadlec, 27. Šagát - 15. Rod. Rozhodčí: Svoboda - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:7, navíc Budínský (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Most - Benátky nad Jizerou 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
5. Mical, 34. Kousalík, 57. Hora, 59. Kubinčák - 5. a 51. Bulíř. Rozhodčí: Jílek - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 165.