Kladno se na druhé místo nevrátí, v předehrávce prohrálo s Přerovem

Přerovští hokejisté slaví, ilustrační foto | foto: Marek Podhora, MAFRA

10 2017
Hokejisté Kladna prohráli v předehrávce 34. kola první ligy doma s Přerovem 2:3 a promarnili šanci na návrat na druhé místo tabulky. O to přišli po sobotní porážce v Třebíči 3:4 v prodloužení. Čtvrtý Přerov vyhrál už posedmé za sebou a přiblížil se Rytířům na rozdíl jediného bodu.

Přerov se dostal v Kladně do vedení v šesté minutě díky trefě Tomáše Doležala a za 29 vteřin zvýšil náskok hostů Plášek. Hned za 18 sekund se radovali i Středočeši po Machačově snížení, v 15. minutě ale vrátil hostům dvoubrankový náskok Šimon Kratochvíl.

V polovině utkání se prosadil z dorážky kladenský Redlich, ale Přerov těsný náskok ubránil. Kladno se vyrovnání nedočkalo ani v závěrečné 91 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem, kterou ještě zvýraznilo odvoláním brankáře Kopřivy. Šimboch ale už nekapituloval.

První hokejová liga, předehrávka 34. kola

WSM Liga
34. kolo 10. 12. 2017 16:00
Rytíři Kladno : HC ZUBR Přerov 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Sestavy:
Kopřiva (Cikánek) – Kehar, Štindl, Repe, P. Hořava, F. Matula, Štich – J. Strnad (C), Kubík, Pekr – Bláha, J. Kloz, D. Tůma – M. Hořava, Machač (A), Vildumetz – Redlich, T. Kaut, Kružík.
Sestavy:
Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Malina, Čáp, Zbořil, Pala (A), Běhal – T. Doležal (C), T. Sýkora, Šlahař – Gago, Pšurný, Plášek – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl, Navrátil.