Ilustrační foto z duelu Litoměřic (modrá)

Ilustrační foto z duelu Litoměřic (modrá) | foto: Petr Lundák, MF DNES

Hokejisté Mostu vyhráli v Litoměřicích a ještě živí naději na záchranu

• 5
Hokejisté Mostu vyhráli v 1. kole skupiny o udržení v první lize v Litoměřicích 5:3 a ještě stále drží teoretickou naději na záchranu. Na předposlední Kadaň, která zvítězila v Havířově 3:0, ale ztrácejí pět zápasů před koncem stále 13 bodů. Ve středu přivítá Most Kadaň doma a pád do druhé ligy znovu odvrátí jen v případě vítězství.

Most prohrával v Litoměřicích po první třetině 1:2, ale mezi 30. a 34. minutou třemi gól otočil stav na 4:2. Dvakrát se během 52 vteřin trefil Jaroslav Šimeček. Domácí sice snížili, ale výhru Mostu potvrdil v oslabení při power play do prázdné branky Kubinčák.

Kadaň udělala další velký krok k udržení díky trefám v každé ze tří třetin, o které se postarali Zadražil, Hejcman a Trefný. Čistým kontem přispěl brankář Strmeň.

První hokejová liga, skupina o udržení - 1. kolo

Litoměřice - Most 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
5. Hanták, 11. Loskot, 39. Miškář - 33. a 34. J. Šimeček, 9. Alinč, 30. R. Veselý, 59. Kubinčák. Rozhodčí: Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 440.

Havířov - Kadaň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
16. M. Zadražil, 34. Hejcman, 45. Trefný. Rozhodčí: Kašík - Reich, Lukš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 973.