Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zůstane první liga v Kadani? Starosta: Hokej bude i po Veverkovi

MELA PŘED KADAŇSKOU BRANKOU. Momentka z prvoligového hokejového duelu České Budějovice vs. Kadaň | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

6 2014
První liga v Kadani je v ohrožení, ale hokej jako takový ne. Tvrdí to starosta Jiří Kulhánek v reakci na majitele zdejšího klubu Jaroslava Veverku mladšího. Veverka zvažuje, že by licenci přesunul jinam. Do sídla se silnějším finančním zázemím, nejčastěji se mluví o Bílině. Ale ani Kadaň ještě nezavrhl.

"Požádali jsme o pomoc město. O nasměrování, jak by to mohlo vypadat, i o dotace na mládež. Nebylo nám v tom vyhověno," řekl Veverka o farmě extraligového Chomutova, jehož je generálním manažerem.

"Pan Veverka si klub koupil a my respektujeme, že ho může prodat do jiného města."

Jiří Kulhánek, starosta Kadaně

Podle Kulhánka výpadek ve financování klubu není způsoben městem, ale sponzory, což přiznal i Veverka. "Podpora od města je ve výši zhruba 11 milionů ročně," poznamenal Kulhánek; 1,7 milionu z toho je pro áčko, 800 tisíc na mládež, 4,5 milionu na energie stadionu, 1,8 milionu na opravy a 2,7 milionu na mzdy zaměstnanců zimáku. "Taky jsme v posledních deseti letech dali na obnovu stadionu a technologie víc než 25 milionů korun," připomněl starosta.

Zastupitelstvo žádost Jaroslava Veverky zamítlo. "Požadoval navýšení příspěvku na hokej o dalších 5 milionů, ale tahle částka v poměru k podpoře jiným sportům a dalším organizacím ve městě je více než neúměrná." Kadaň je prvoligová už od roku 1998. "Pan Veverka si mužstvo koupil od předchozího vlastníka a my respektujeme, že ho může i prodat do jiného města," chápe Kulhánek.

"Hokej je sice o penězích, jak řekl pan Veverka, ale nešlo by to bez nadšení a drobné práce mnoha obětavců. Jinými slovy: hokej byl v Kadani před panem Veverkou a bude i po něm, byť to třeba nebude 1. liga."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze