První hokejové lize dál vévodí Liberec

21 2001
Vedoucí Liberec si v 19. kole první hokejové ligy bez problému doma poradil s Ústím nad Labem. Už úvodní třetina byla plně v režii domácích hokejistů, které dvěma brankami vysadil do sedla kanonýr Musil. V druhém dějství potom Liberečtí přidali další tři góly a jednoznačným vítězstvím v derby potvrdili první místo v tabulce. Vzdálil se druhé Jihlavě, protože ta ztratila tři body v Brně s Ytongem.

Dukla vedla po první třetině díky Mokrejšově teči v přesilovce a Kaňkovského ráně zápěstím o dvě branky. Poté však hosté ubrali na tempu a na začátku druhé části domácí snížili laciným Důrasovým gólem. Jihlavský brankář Sáblík dlouho odolával snaze Brňanů o vyrovnání, ale v 46. minutě po Balabánově dorážce přece jen kapituloval. V poslední desetiminutovce pak Ytong vývoj zápasu dokonale otočil, když Martin Čech a Loužek využili krátce po sobě početní převahu.

V utkání Šumperku sa Opavou měli Opavští měli po celé utkání hru pod kontrolou a odvezli si ze šumperského ledu hladké vítězství. To založili na perfektní souhře a využití přesilovek, ze kterých vstřelili tři branky. Domácí přesvědčili věrné diváky o své nemohoucnosti zejména v závěrečné třetině, kdy hráli téměř dvě minuty přesilovku pět na tři, ale opavskou branku při ní ani neohrozili.

Utkání průměrné úrovně Rosic s Kadaní s mnoha vyloučenými na obou stranách rozhodl krátce před polovinou závěrečného dějství hostující Pištej. Kadaň, cílevědomější a v koncovce bystřejší, si již těsné vítězství v závěru ohlídala.

Chomutov hostil Beroun a v první třetině měl hru ve své moci, ale neproměnil ani největší šanci, nájezd dvou hráčů na brankáře Barka. Také v druhé dvacetiminutovce se domácí tlačili před berounskou branku, ale v obraně hráli hodně lajdácky, a tak Altrichter musel čelit mnoha nebezpečným protiútokům. Dlouho v nich byli Medvědi neúspěšní, stejně jako při 24 vteřin trvající přesilovce pět na tři, až Bednářův blafák v 36. minutě skončil v síti. V úvodu poslední třetiny pak již hosté vedli o dva góly, Chomutov z nenápadné akce snížil, ale klid na berounské hokejky vrátil Hrubý. Pětačtyřicetivteřinovou přesilovku pět na tři domácí nevyužili, až v následné výhodě o jednoho hráče skóroval Suchý. V závěru více než minutovou power play Chomutova podpořilo ještě vyloučení berounského hráče, výsledek se však již nezměnil.

Nejvyššího vítězství dosáhla Třebíč nad předposledním Pískem. Ten dal sice v Třebíči první gól, ale to bylo z jeho strany vše. Do první přestávky totiž inkasoval hned pětkrát. V druhé části pak domácí hokejisté přidali další čtyři branky a o debaklu Jihočechů bylo definitivně rozhodnuto. Skandované desítky se ale třebíčské publikum nedočkalo.

Výsledky 19. kola první hokejové ligy:

Rosice - Kadaň 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 25. Sklenář, 41. Šefčík - 23. Kreuzmann, 41. Polanský, 49. Pištej. Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 10:14, navíc Tuma 10 minut, Lhotský (oba Rosice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 330.

Chomutov - Beroun 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky: 44. Stavenský, 55. Suchý - 36. Bednář, 42. Horák, 51. Hrubý. Rozhodčí: Staněk - Bertlík, Mašek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 2000.

Prostějov - Kometa Brno 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky: 42. a 57. Karný, 54. Černý, 54. Svoboda. Rozhodčí: Poruba - Brada, Vrdlovec. Vyloučení: 6:9, navíc David 10 minut, Mikulík a Točík (všichni Kometa) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2500.

Třebíč - Písek 9:1 (5:1, 4:0, 0:0)
Branky: 8., 15. a 22. Holý, 14. a 16. Oliva, 13. Sedláček, 25. Kaňka, 32. Podstavek, 39. Erat - 6. Nouza. Rozhodčí: Buksa - Škach, Váňa. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 1500.

Šumperk - Opava 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 28. Frosch - 4. Kašík, 21. Galvas, 39. Chmelíř, 43. Mikšan, 58. Rozum. Rozhodčí: Skoupý - Machálek, Mana. Vyloučení: 11:12. Využití: 1:3. Diváci: 800.

Ytong Brno - Dukla Jihlava 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 21. Důras, 46. Balabán, 54. M. Čech, 55. Loužek - 6. Mokrejš, 8. Kaňkovský. Rozhodčí: Šafarčík - Hanzlík, Pála. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 750.

Liberec - Ústí nad Labem 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 8. a 12. Musil, 21. Jankových, 28. Kábrt, 34. Plodek. Rozhodčí: Jebavý - Kabourek, Holub. Vyloučení: 6:5, navíc Pavlas (Ústí) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 800.