Radost českobudějovických hokejistů | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejová Jihlava vede první ligu o tři body, podlehla Budějovicím

• 7
Jihlavští hokejisté prohráli doma ve šlágru 32. kola první ligy s Českými Budějovicemi 0:2 a jejich náskok v čele soutěže se ztenčil na tři body. Zaváhání Dukly totiž využilo Kladno, které i bez Tomáše Plekance a Jaromíra Jágra porazilo Porubu 3:1. Dva body za Rytíři zůstal Prostějov, který zvítězil v Benátkách nad Jizerou 3:1.

Na Horáckém stadionu v Jihlavě se 4085 diváků dočkalo gólu až v 29. minutě, kdy třetí trefu v dresu Českých Budějovic zaznamenal dvaadvacetiletý útočník Václav Karabáček. Třetí triumf Motoru za sebou potvrdil v 47. minutě Jakub Babka. Jihočeši jsou v tabulce čtvrtí.

Kladno poslal do vedení v 19. minutě útočník Daniel Kružík. V polovině duelu se Rytíři prosadili znovu, ale ostravský celek se o necelé čtyři minuty později přiblížil na dostřel, jenže větší drama Středočeši nepřipustili. Tečku za pátým triumfem Kladna v řadě udělal osmnáctiletý útočník Šimon Jelínek.

Výbornou formou se pyšní Prostějov, který v posledních jedenácti duelech prohrál jen dvakrát. Pod všechny tři góly Jestřábů proti Benátkám nad Jizerou se podepsal obránce Jan Zdráhal, který jednou skóroval a dvakrát asistoval.

Pátý Vsetín si poradil s předposlední Kadaní 5:2 především zásluhou útočníka Luboše Roba, který díky hattricku zaokrouhlil počet gólů v sezoně na 20 a osamostatnil se v čele tabulky střelců. Rozhodčí měli Na Lapači plné ruce práce, hned čtyřem hráčům udělili trest na pět minut a do konce utkání, z toho třikrát se provinili Valaši.

Havířov uštědřil v derby domácímu Frýdku-Místku debakl 7:3. O plném bodovém zisku rozhodli hosté už po dvanácti minutách, během nichž odskočili do tříbrankového trháku. Rysi se v půlce zápasu dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale v poslední části se Havířov prosadil čtyřikrát, z toho třikrát v početní výhodě. Celkem hosté zužitkovali čtyři přesilovky.

O dva zásahy Frýdku-Místku se zasloužil útočník Rostislav Martynek, na straně Havířova zazářil hattrickem Jakub Kotala a čtyřmi nahrávkami jeho parťák z formace Tomáš Gřeš.

Litoměřice rozstřílely Ústí nad Labem 6:2, k čemuž jim pomohly čtyři využité přesilovky. Slovan vedl po jedenácti minutách o dvě branky, ale na konci úvodního dějství Stadion snížil a ve druhé třetině dokonal obrat. Ve třetí části doplatili hosté na nedisciplinovanost a třikrát inkasovali v oslabení. Tři body (1+2) zaznamenal domácí útočník Martin Kadlec.

Slavia doma podlehla Přerovu 2:3 a neuspěla potřetí za sebou. O osudu zápasu rozhodl přelom první a druhé třetiny, kdy Přerov dvěma brankami odskočil do vedení 3:1. Pražané v závěru prostřední části vstřelili kontaktní gól, ale v závěrečné dvacetiminutovce se srovnání nedočkali.

15.Ústí nad Labem306042078:10822

HC Dukla Jihlava - ČEZ Motor České Budějovice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 28:44 Karabáček (Čermák), 46:28 Babka (Beránek, Dančišin). Rozhodčí: Koziol, Obadal – Bartek, Dohnal. Diváci: 4 085.

HC Dukla Jihlava Lundström (Brož) – J. Pohl, J. Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, M. Hlinka, Dostálek – Harkabus, T. Havránek, Hrníčko.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Strmeň) – Plášil, Fillman, Pýcha, Vydarený, Pavlin, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, R. Přikryl, Babka – Čermák, Bradley, Karabáček – Doktor, Dančišin, P. Novák – Z. Doležal.

VHK ROBE Vsetín - SK Trhači Kadaň 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky: 10:39 Pitule (Kopta, Jenáček), 14:45 Rob (Pechanec, Teper), 28:09 Karafiát (Březina, Kucharczyk), 51:51 Rob (Slováček, Jonák), 58:15 Rob (Hryciow, Jonák) - 56:16 Maršoun (Buchtela, Šulek), 56:36 Chlouba (Šťovíček, Kůs). Rozhodčí: Šutara, Fiala – Novák, Bubela. Diváci: 2670.

VHK ROBE Vsetín Šelepněv (Gába) – Jenáček, Frolo, Teper, Slováček (A), Holomek (C), Mikuš, Hryciow – Rác, Pitule, Kopta – Rob, Pechanec, Jonák – Karafiát (A), Kucharczyk, Březina – Vítek, Šilhavý, Klímek.

SK Trhači Kadaň Pavlát (Štěpánek) – Novák, Buchtela, R. Procházka, Foltýn, Seemann, J. Müller (A), Popela – Chlouba (A), Kůs (C), J. Svoboda – Rezek, Šťovíček, Homer – Maršoun, Rindoš, Šulek – Tupý.

Rytíři Kladno - HC RT TORAX Poruba 2011 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 18:21 Kružík (Machač, Svedlund), 30:30 Jelínek (Machač, Nash), 57:59 Jelínek (Machač) - 33:51 J. Káňa (Vymazal, Ovčačík). Rozhodčí: Čech, Vrba – Zedník, Otáhal. Diváci: 2356.

Rytíři Kladno Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, Svedlund, J. Říha, Kehar, Veber – J. Strnad, Vampola, Zikmund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Š. Bláha, Vildumetz, Hajný.

HC RT TORAX Poruba 2011 Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Pastor, Slavík, Černý, Matějíček, Ovčačík, Adam, Padrnos – Kanko, Fojtík, Vymazal – Hudeček, Ollender, Pytlík – Guman, Jankovský, Dufek – Toman, J. Káňa.

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)

Branky: 19:14 M. Kadlec (Pavlas, Marcel), 25:15 Marcel (M. Kadlec), 31:27 Eret (M. Kadlec, Jícha), 42:42 Strejček (Eret, Smetana), 51:27 J. Kloz (Korkiakoski, Pavlas), 52:20 J. Kloz (M. Kadlec, Pavlas) - 04:32 J. Havel (Roubík), 10:54 Jánský (T. Jandus). Rozhodčí: Skopal, Jechoutek – Kreuzer, Polonyi.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Strejček, D. Málek – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Przybyla, Jícha – Helt, M. Havelka, Eret – Machač, Matějček.

HC Slovan Ústí nad Labem Stezka (53. Volke) – Zukal, M. Vágner, Jeřábek, Weinhold, Hes, M. Zdvořáček – T. Jandus, Roubík, J. Havel – Chrpa, D. Merta, Jánský – Krliš, Davídek, Tůma – Planý.

HC Benátky nad Jizerou - LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 53:17 Průžek (Kolmann, Jeník) - 35:29 L. Luňák (J. Zdráhal, Račuk), 38:30 J. Zdráhal (Venkrbec, Krejčiřík), 59:36 Venkrbec (J. Zdráhal, L. Luňák). Rozhodčí: Šindel, Valenta – Ševic, Votrubec. Diváci: 201.

HC Benátky nad Jizerou Schwarz (Žajdlík) – Kolmann, Kunst, Havlín, Žůrek, Niko, Poizl, Klodner – Jeník, Chrtek, Průžek – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Čech, Psota, Wiencek – Klapka, Burda, Žemba.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Huf) – Mikliš, Havlík, J. Zdráhal, Žovinec, D. Kolář, Rašner, Bažant – Divíšek, Nouza, Matýs – Karpov, Prokeš, Račuk – Dvořáček, Venkrbec, L. Luňák – Dobiáš, Fajkus, Krejčiřík.

HC Frýdek-Místek - AZ RESIDOMO Havířov 3:7 (1:3, 1:0, 1:4)

Branky: 17:22 Martynek (Peterek), 29:09 Kaukič (Husák), 46:38 Martynek (Klimša, Bartko) - 00:52 Kotala (Gřeš, Bořuta), 08:00 F. Seman (O. Procházka, Rehuš), 11:42 Cihlář (Maruna, Gřeš), 40:50 Kotala (Gřeš, R. Veselý), 43:52 Kotala (Gřeš), 44:40 Žukenov (Maruna, Chroboček), 48:08 O. Procházka (Matai, Rehuš). Diváci: 1590.

HC Frýdek-Místek Malík (45. L. Daneček) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl – Martynek (A), Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Klimša (A), Motloch – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Flok, Kuťák, D. Stránský.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (Dufek) – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Kachyňa – Rehuš (A), F. Seman, O. Procházka (A) – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov (C), Maruna – Cihlář, Macuh.

HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 8:28 Brož (Barák), 39:52 Vlček (Duda, Hrdinka) - 7:54 Sikora (Popelka), 19:35 Š. Kratochvíl (M. Kratochvíl), 20:32 Tomi. Rozhodčí: Luczków, Grech – Kotlík, Doležal.

HC Slavia Praha Honzík (Šorf) – Duda, J. Novák, Hrdinka, J. Drtina, Barák, Hejda, Steinocher – M. Ondráček, Šagát, L. Krejčík – Kubica, Kverka, Šmerha – J. Veselý, Vlček, Brož – Furch, Kohút, Heldák.

HC ZUBR Přerov Klouček (Klimeš) – M. Novotný, M. Pohl, Zbořil, Čáp, R. Černý, Pala, Malina – Sikora, Pšurný, Popelka – T. Sýkora, T. Doležal, Tomi – M. Kratochvíl, Hejcman, Goiš – Š. Kratochvíl, Milan Procházka.