Radost hokejistů Litoměřic

Radost hokejistů Litoměřic | foto: Luboš Vácha

Úspěšná mise na Moravě. Litoměřice po Porubě zdolaly i Frýdek-Místek

• 4
Dva zápasy ve dvou dnech a dvě cenné výhry. Litoměřičtí hokejisté v první lize v sobotu smetli Porubu, o den později zvládli také předehrávku 17. kola na ledě Frýdku-Místku, kde uspěli poměrem 4:2. Po třetím vítězství za sebou si upevnili třetí místo v tabulce, naopak domácí potřetí za sebou nebodovali a zůstali dvanáctí.

Litoměřice zůstaly na severu Moravy po sobotním duelu v Ostravě proti Porubě, který vyhrály 6:0. Ve Frýdku-Místku se ujaly vedení 45 sekund před koncem první třetiny, kdy se prosadil ve vlastním oslabení Josef Jícha. Po 53 vteřinách druhé části vyrovnal Štěpán Novotný, ale ve 34. minutě vrátil hostům vedení opět v oslabení Fin Kristian Kangas.

V závěru druhé části sice opět smazal ztrátu Rostislav Martynek, ale v 58. minutě rozhodl zápas ve prospěch Stadionu Matěj Beran a 28 sekund před koncem zpečetil výsledek při power play gólem do prázdné domácí branky Martin Kadlec.

Litoměřice se vzdálily čtvrtému Přerovu na rozdíl tří bodů a druhé Porubě se přiblížily na jeden bod.

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky: 20:53 Novotný (Martynek, L. Kovář), 38:43 Martynek (Kudla, Novotný) - 19:15 Jícha (Strejček), 33:23 Kangas, 57:39 M. Beran (Jícha), 59:32 M. Kadlec (Voženílek, Marcel).

HC Frýdek-Místek Malík (L. Daneček) – Hrachovský, Kudla, J. Michálek, L. Kovář, Haman, J. Adámek, D. Stránský – Martynek, Novotný, Mikulík – Motloch, D. Květoň, Kvasnica – Klimša, Przybyla, Eret – Geidl, Čmiel.

HC Stadion Litoměřice A. Beran (Sklíba) – Šalda, Kukla, Strejček, Dajčar, Klejna, Marcel – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Přikryl, Korkiakoski – D. Sklenář, Vitouch, Kangas – Kropáček.