První lize dál vládne Kadaň

22 2001
Praha - Hokejisté Kadaně porazili ve třetím kole Opavu 3:1 a i nadále vedou tabulku první ligy. Druhý Liberec, který deklasoval Chomutov 7:0, ztrácí jeden bod. Na třetí místo klesla Jihlava, která remizovala s Berounem. Na chvostu tabulky jsou bez bodu hráči Ústí nad Labem a Komety Brno. Ta v derby s Ytongem prohrála 8:2.

Liberec - Chomutov 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Domácí měli výborný úvod, když během pěti minut dali dvě branky. Chomutov se po celý zápas pouze bránil a vytvořil si minimum šancí. Domácí předváděli perfektní kombinační hru a střelecky se zaskvěl Mojmír Musil, který dal tři branky.
Branky: 3., 5. a 26. Musil, 37. a 41. Hájek, 44. Moravec, 50. Jankových. Rozhodčí: Chlupsa - Vitík, Šulo. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 2500.

Kadaň - Opava 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Hosté byli v první třetině lepší a v 11. minutě se ujali vedení zásluhou Rozuma. Domácí se trápili, ale podržel je brankář Šlupina. Ve druhé třetině domácí zvýšili tlak a ve 28. minutě Sedlák prostřelil Hrazdíru a vyrovnal na 1:1. Ve 32. minutě Fořt ze samostatného nájezdu zvýšil na 2:1. V poslední třetině byli zpočátku aktivnější hosté, ale rozhodující okamžik nastal ve 52. minutě, kdy dostal hostující Rozum trest do konce zápasu a domácí v početní převaze pět na tři zvýšili gólem Sedláka na 3:1.
Branky: 28. a 52. Sedlák, 32. Fořt - 11. Rozum. Rozhodčí: Gittner, Stulák, Koskuba. Vyloučení: 5:5, Šlupina osobní trest 10 minut - Rozum 5 plus do konce. Využití: 1:0. Diváci: 1000.

Šumperk - Písek 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
V rušném utkání šli domácí už ve 4. minutě do vedení, které udrželi do konce třetiny. Nástup do druhé části se vydařil hostům, kteří vyrovnali zásluhou Mizery. Šumperk se dostal opět do vedení v přesilovce pět na tři. V jejím závěru, po vyšachování písecké trojice, zakončil do prázdné branky Malchus. Hosté se snažili o vyrovnání, ale naráželi na výborného Masného v domácí brance. V době jejich největšího tlaku rozhodl utkání třetím gólem Babka.
Branky: 4. Žurek, 30. Malkus, 57. Babka - 23. Mizera. Rohodčí: Šafarčík, Klapetek, Vrdlovec. Vyloučení: 8:8, hostující Jelen 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 1100.
¨
Ytong Brno - Kometa Brno 8:2 (3:1, 2:1, 3:0)
V brněnském derby Ytong zaskočil Kometu rychlou brankou už po 74 vteřinách. Poté, co Kometa v 10. minutě vyrovnala, udeřili domácí během 90 vteřin dalšími dvěma rychlými góly. V druhé třetině vykřesali hosté naději snížením na 2:4, ale poté už jednoznačně ovládl kluziště Ytong. V nervózním závěru Kometa zcela odpadla a domácí proměnili poslední desetiminutovku v exhibici
Branky: 2. F. Čech, 10. M. Čech, 12. Mikolášek, 21. Marcinek, 29. Novák, 52. Skokan, 58. Rajnoha, 60. Vasilev - 10. Elsner, 23. Točík. Rozhodčí: Poruba - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 9:12. Bez využití. Diváci: 2000.

Jihlava - Beroun 2:2 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Berounští hokejisté sice v Jihlavě dvakrát prohrávali, ale pokaždé se jim podařilo zanedlouho vyrovnat. V normální hrací době skončilo vyrovnané utkání remízou, na které již nic nezměnilo ani prodloužení.
Branky: 8. Bakus, 22. M. Duben - 11. Křesťan, 25. Hrubý. Rozhodčí: Vampola - Drobílek, Pácal. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1800.

Prostějov - Třebíč 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
V rušném utkání padly čtyři góly z pěti při přesilových hrách. Až vítězné branky na 3:2 dosáhli Prostějovští při plném počtu hráčů na ledě. Třebíčtí hráli závěrečnou power play déle než dvě minuty, ale bez úspěchu.
Branky: 27. Faltýnek, 28. Šakarov, 51. Janeček - 40. Holý, 48. Kříž. Rozhodčí: Jeřábek - Cirkl, Fuizal. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. Diváci: 3000.

Rosice - Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Domácí hokejisté měli ve svém soupeři velmi zdatného protivníka. Prosadili se až ve druhé třetině, v níž otevřel skóre obránce Divíšek. V závěrečné části hry Koudelka pojistil vítězství, které se rodilo velmi těžce
Branky: 24. Divíšek, 53. Koudelka. Rozhodčí: Přikryl - Chocholouš, Vachálek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 650.

1. Kadaň  3 3 0 0 0 0 12:3 9
2. Liberec  3 2 1 0 0 0 17:2 8
3. Jihlava  3 2 0 1 0 0 8:5 7
4. Rosice  3 2 0 0 0 1 8:5 6
5. Prostějov  3 2 0 0 0 1 9:10 6
6. Písek  3 1 1 0 0 1 7:7 5
7. Ytong Brno  2 1 0 0 1 0 10:5 4
8. Šumperk  3 1 0 1 0 1 6:6 4