První pětka zářila i bez Hudlera

8 2004
Kladno - Minule pobláznil Vsetín, včera však v jeho sestavě na Kladně chyběl. Místo zraněného Jiřího Hudlera naskočil do první formace Valachů k Brabencovi a Somíkovi na pravé křídlo Ondřej Veselý. A i tentokrát byl tenhle útok zdaleka nejvíc nebezpečný ze všech vsetínských. Na vítězství 3:1 se podílel všemi třemi góly.

Hudler dal minule dva góly a zásadně tím týmu pomohl porazit doma pražskou Slavii. Veselý včera začal velkou zahozenou možností v první třetině, ve druhém dějství však už i on skóroval. V přesilovce šikovně tečoval ránu Klesly od modré čáry.

"Nejsme HC Hudler, nesmíme stavět na jednom hráči," řekl vsetínský kouč Antonín Stavjaňa. "Jirka je výjimečně
schopný hráč. Ale dokázali jsme, že i bez něj jsme schopni vyhrávat. Dnes se o úspěch zasloužili všichni."
Vsetínský trenér sportovně přiznal, že by opatrnému zápasu seděla spíš remíza. "Dvě minuty před koncem jsme dali branku z brejku. To je štěstíčko."

Oba týmy se letos vzájemně obírají o body v halách soupeřů. Kladno doma prohrálo podruhé 1:3, na Moravě naopak zvítězilo 6:3. "Právě z toho duelu jsme se poučili. Hlídali jsme dlouhou rozehrávku Tomáše Kaberleho. Taktiku jsme dodrželi," chválil Antonín Stavjaňa.