Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prvoligové kluby mění hráče s extraligovými

27 2003
Jihlava, Žďár nad Sázavou - Změny v kádrech hokejových týmů se před páteční uzávěrkou přestupů nevyhýbají ani prvoligovým klubům z Vysočiny. Jihlava získala obránce Šefčíka výměnou za útočníka Mareše, Žďár nad Sázavou navázal spolupráci s posledním celkem extraligové tabulky - Havířovem. Na hostování do Znojma se v pátek přesunul jihlavský útočník Jaroslav Mareš, který už v letošní sezoně vypomáhal Orlům formou střídavého startu. „Za nás může hrát taky, ale bude záležet, jak si Znojmo povede v boji o play off,“ uvedl jednatel Dukly Ivan Padělek. „Výměnou za něj přišel Karel Šefčík.“

V pátek ještě oblékl v předehrávaném utkání dres Hvězdy Brno, ale o necelých čtyřiadvacet hodin později už nastoupil za další prvoligové mužstvo - Jihlavu - při zápase v Písku. Hokejový obránce Karel Šefčík se stal posilou Dukly před blížícím se play off.

„Jednání už probíhalo dlouho, s trenérem Režnarem a panem Padělkem jsem byl ve spojení vlastně už od začátku sezony. Bylo jenom otázkou času, kdy k tomu dojde,“ prozradil osmadvacetiletý zadák, který v letošním ročníku odehrál za Hvězdu 35 utkání a nasbíral celkem 17 bodů za 5 gólů a 12 přihrávek.

„V Brně sice chtěli, abych zůstal co nejdéle, ale teď už nebyla šance postoupit do play off. Odejít jsem chtěl také z rodinných důvodů. Bydlím v Třebíči a do Jihlavy to mám přece jen blíž než z Brna; navíc jsem Jihlavák. A tak jsem požádal majitele, aby mě uvolnil,“ uvedl Šefčík.

Přestože pochází z Jihlavy, její barvy hájil naposledy v juniorské kategorii. „Po vojně jsem odešel do Jindřichova Hradce a vracím se po devíti letech,“ upřesnil obránce, který dlouho patřil mezi opory konkurenční Třebíče a později hrával i v extraligovém Zlíně a dalším týmu první ligy - Rosicích. S nimi zažil i stěhování do Žďáru nad Sázavou. Premiérové utkání za Jihlavu nevyšlo podle jeho představ - Dukla prohrála v prodloužení a Šefčík byl na ledě u obou inkasovaných gólů. Navíc si „odseděl“ šest trestných minut. „To se mi stalo snad poprvé v životě, být třikrát za zápas vyloučený,“ krčil rameny zkušený zadák.

Z rozpačité premiéry si však nedělal příliš těžkou hlavu. „Bylo na mně asi vidět, že jsem s mužstvem poprvé. Jsem přesvědčený, že tady odehraju mnohem lepší zápasy,“ poznamenal Šefčík, který nastoupil s číslem 23. „Vyprosil jsem si ho, protože s ním hraju od osmnácti. Jen jeden rok jsem to přerušil a nedařilo se mi, tak jsem se k němu vrátil.“ Od příchodu do Jihlavy si slibuje novou motivaci i větší herní pohodu. „Určitě se hraje mnohem líp nahoře než někde u dna. Sice je větší tlak, protože se musí dělat výsledky, ale proto se hokej hraje, aby se něčeho dosáhlo,“ konstatoval Šefčík.

Pro Mareše, ktrerý putoval opačným směrem, skončilo páteční utkání ve znojemském dresu nešťastně. „Jarda si na Slavii poranil koleno a podle prvních odhadů to vypadá minimálně na desetidenní pauzu,“ upřesnil Padělek.

V sobotní televizní předehrávce proti Českým Budějovicím se proto Mareš na soupisce Znojma neobjevil.

Vedle Jihlavy "obchodoval" z extraligovým klubem i prvoligový Žďár nad Sázavou, který posílili v souboji s Mladou Boleslaví havířovští mladíci David Vychodil a Tomáš Micka. „Na obou se projevila dlouhá cesta. Přijeli až před zápasem a bylo to pro ně těžké,“ podotkl žďárský kouč Ladislav Kolda. Micka se přesto postaral o vítězný gól Senátorů. Za Havířov nastoupila ve včerejším extraligovém utkání se Spartou pro změnu čtveřice žďárských hráčů - obránce Petr Suchý a elitní útočná formace Daniel Hodek, Martin Koudelka a Jaroslav Kocar.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze