Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prvoligový zápas v Ostravě skončil bitkou

25 2004
Ostrava - Po středečním prvoligovém zápase mezi ostravskou Sarezou a Mladou Boleslaví se strhla bitka, kterou při odchodu hráčů do kabin vyvolal zatím neznámý divák. Podle očitých svědků se kromě hokejistů a fanoušků prali také funkcionáři a členové realizačních týmů z obou klubů.

K incidentu došlo v okamžiku, když už se týmy trousily do šaten. Neznámý muž se navzdory přítomnosti pořadatelů dostal k tunelu pro odchod hráčů do kabin a tam se údajně pustil do prezidenta ostravského klubu Iva Mocka.

Strkanice přerostla ve rvačku, do které se postupně přidávaly pěsti dalších aktérů i hokejky hráčů. Nejhůř dopadl právě Mocek, který byl po pádu na zem převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Situace se uklidnila až po několika minutách.

Manažer Sarezy Zdeněk Dobeš připustil, že selhala pořadatelská služba. "Děláme rázná opatření, aby se něco podobného už nestalo. Cizí člověk nemůže vniknout až ke střídačkám. Zvažujeme, že podáme trestní oznámení na neznámého pachatele, kterému se v nastalém zmatku bohužel podařilo utéct," řekl Dobeš.

Případem se nakonec možná nebudou zabývat hokejové orgány, protože v zápisu o utkání incident není zaznamenán. Žádná ze zúčastněných stran navíc nejeví zájem o další prošetření.

"Máme s Boleslaví dobré vztahy, ale nelze vyloučit, že nás stihne nějaký trest. Sami však pracujeme o zjednání nápravy," řekl Dobeš. 

Hostující tým potvrdil prostřednictvím trenéra Petra Kaňkovského, že z případu nemíní dělat aféru. "Mají stejný názor jako my," tlumočil Dobeš postoj klubu z Mladé Boleslavi, jehož představitelé nejsou celý den telefonicky k zastižení.

"Mluvil jsem s panem Kaňkovským a ten k případu zaujímá stejný postoj. Samozřejmě ale nemůžu a nechci mluvit za něj," podotkl Dobeš. 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze