Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Puhajková: Život s Jágrem není takový, jak si ho lidé představují

Inna Puhajková a Jaromír Jágr v roce 2008 | foto: Profimedia.cz

16 2008
Zprvu si přála, aby její partner dál hrál v NHL, z New Yorku se jí nechtělo. "Ale teď se do Ruska těším. Měla jsem dost času, abych se připravila," řekla Inna Puhajková, jedenadvacetiletá partnerka hokejového útočníka Jaromíra Jágra, na křtu knihy, kterou napsal Jágrův kamarád Lubomír Rys.

Autor ji popsal jen v dobrém. Jako dívku, jež Jágrovi vytváří zázemí a kterou hokejista kvůli jejímu původu i vlastnímu názoru představuje: Moje hrdá Ruska.

Na co se do Ruska těšíte?
Až zdokonalím jazyk. Rozumím velice dobře, ale dlouho jsem rusky nemluvila, tak mám rezervy.

Poletíte s Jaromírem do Omsku hned na konci července?
Asi ho to tam nechám okouknout, protože bude mít tréninkový kemp. Chci tady ještě zůstat, dlouho jsem tu nebyla. Ráda bych navštívila rodinu a přátele a do Omsku dorazím před začátkem sezony.

Přepadla vás nostalgie, když jste opouštěli New York?
Bylo mi to líto, protože za dva roky jsem si už zvykla. Ale snažím se dívat dopředu.

Jaromír mluvil o tom, že se mu hodně ulevilo, když se dohodl s Omskem. Viděla jste to na něm?
Myslím, že se nám ulevilo oběma. Rozhodování bylo plné stresu. Bylo vyčerpávající pro mě a nedovedu si představit, jak vyčerpávající muselo být pro něj.

Nepřemlouvala jste ho, aby ještě rok v New Yorku zůstal?
Hlavně ze začátku, kdy jsem se dozvěděla, že o něj má Omsk zájem. Připadalo mi, že je ještě brzy, aby odcházel. Že může být dál mezi nejlepšími deseti v NHL. A přišlo mi líto, že by odešel po ne úplně vydařené sezoně. Ale pak jsem si uvědomila, že hrál v NHL dost dlouho a že statistiky pro něj už nejsou na prvním místě. Že chce hrát dobrý hokej a hlavně být spokojený. Pokud mu to Omsk dopřeje, proč ne.

Jak byste popsala život s Jágrem?
Určitě není takový, jak si ho lidé představují.

Co myslíte, že si představují?
Myslím si, že v Čechách je hodně závistivých lidí. Představují si život vedle Jardy jen v luxusu a ve vybrané společnosti. Ale neuvědomují si, že přináší i negativní věci.

Co vás nejvíc překvapilo?
Setkala jsem se se spoustou nepříjemných pohledů, a to jsem nemusela říct ani slovo. Jen jsem přišla, představila se nebo předložila občanský průkaz...

Máte potíže třeba na úřadech?
Kamkoli přijdu a musím říct jméno nebo se podepsat. Už jen pohled, jakým vás lidi sjedou od hlavy k patě, je nepříjemný. Teď je mnohem těžší rozeznat opravdové kamarády. Poznala jsem spoustu nových lidí a často nevím, jestli se chtějí se mnou bavit proto, že jsem Jardova přítelkyně a můžu o tom vyprávět, nebo proto, že si se mnou rozumějí. Jardovi nezávidím, že se musí pořád potýkat s přetvářkou. Je těžké rozeznat, kdo vás chce jen využít.Najdete na iDNES.czmobilní verze