Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Půjdeme nahoru, tvrdí olomoucký trenér Vlk

Třebíč - Olomouc | foto: Anna Vavríková, MF DNES

10 2008
Pouze týden chyběl na střídačce olomouckých hokejistů trenér Petr Vlk, který kvůli zdravotním problémům musel strávit několik dní v nemocnici na kapačkách. Už v Třebíči ale sledoval svůj tým, který v posledním utkání základní části vyhrál po samostatných nájezdech.

"Nechtěl jsem z práce vypadnout na delší dobu. Ale ještě dva týdny budu brát antibiotika," řekl kouč prvoligových Kohoutů, kterým po základní části patří až dvanáctá příčka.

Po třiceti kolech máte pouze 36 bodů. S tím zřejmě nejste s kolegou Petrem Fialou příliš spokojeni.
To máte pravdu. Představovali jsme si něco jiného. V řadě zápasů jsme ale doplatili na malý důraz před brankou. Neproměnili jsme hodně gólových situací. Přitom nás soupeři nepřehrávali. Sedmkrát jsme prohráli o jediný gól. Zakončení, to je problém, kvůli němuž nemáme více bodů.

V řadě případů jste navíc o lepší výsledky přišli během několika okamžiků. Třeba v Porubě jste dostali tři góly za necelou minutu a půl. A takových výpadků bylo víc. Co se s tím dá dělat?
Pořád opakujeme hráčům, že musí hrát naplno celý zápas. Zvlášť, když se na každé vítězství letos strašně nadřeme. Stačí jedna chyba a náš výkon jde dolů. Pak přijde další a je téměř po zápase. Je to všechno v hlavách. Potřebovali bychom několikrát v řadě bodovat a zlepší se to. O tom jsem přesvědčený.

Na druhé straně se týmu daří ve chvíli, kdy se zápas dostane do prodloužení. Z pěti případů jste čtyřikrát dosáhli na druhý bod.
To ukazuje na to, že nemáme špatný tým. Hráči se nevzdávají a rvou se na ledě, co to jde. Proto si myslím, že bychom se v tabulce mohli dostat do vyšších pater. Prodloužení je zkrátka takový nový zápas. Vypadá to, že ve chvíli, kdy hráči mají jistotu, že budou bodovat, přestanou být svázaní a jdou za vítězstvím. Pořád opakuji, že hokej je o hlavě. A naše výkony po základní hrací době to dokazují.

Sami hráči tvrdí, že mají natrénováno a jejich čas přijde právě v nadstavbové části, kdy zápasy půjdou rychle za sebou. Taky tomu věříte?
Myslím si, že opravdu nemáme problémy s kondicí. A to se může projevit právě v období před Vánocemi. Během dvanácti dnů je na programu šest kol. Stejná porce je na programu na začátku roku. To bude nápor pro každý tým. Doufám, že se s tím vyrovnáme a soupeře přetlačíme.

Počítáte pro další část soutěže s novými hráči. Chcete tým doplnit?
K nějakému pohybu dojde. Už proto, že za chvíli nebudeme moci počítat s hráči na střídavé starty. Kluci ze Znojma, kteří nám pomáhali, jsou limitováni počtem startu v první lize. Proto musíme pár hráčů získat.

Tabulka soutěže je v letošní sezoně hodně vyrovnaná. Jaká příčka by se vám zamlouvala po nadstavbové části ligy?
Umístnění ani bodový zisk ze mě nedostanete. S kolegou Fialou máme pořád stejné cíle. Jít zápas od zápasu, a až se to všechno sečte, budeme chytřejší. Ale je jasné, že chceme do play-off a na přímý postup to už stačit nebude. Chceme do předkola z co nejlepší pozice. Tak, abychom případný rozhodující zápas hráli doma.Najdete na iDNES.czmobilní verze