Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pusy dostávají hráči přes telefon

7 2003
Helsinky, Praha - Hokejisté jsou při mistrovství světa tatínky a partnery jen přes telefon. „Malá mi vypráví, co nového zažila s kamarádkami ve školce. Jak se v Nashvillu chodí koupat,“ řekl brankář Tomáš Vokoun. „Je mi to líto, děti se mění každý den. Až ji zase uvidím, budu se určitě divit.“ Turnaj v závěru sezony odtrhl hráče na tři týdny od blízkých. Mnozí odložili dovolenou, případně jiné problémy. Proto mezi tréninky a zápasy stráví spoustu času s mobilem v dlani. „Musím to rodině vynahradit. Až se vrátím, udělám si volno,“ slíbil Vokoun.

Milan Hejduk přiletěl na šampionát navzdory nepříjemné rodinné situaci. Jeho paní spěchala do Česka za maminkou do nemocnice.

Jaroslav Hlinka si ani nestihl zvyknout na to, že se stal otcem. Před měsícem sice byl v pražském Motole u narození dcery Nikolky, ale od té doby ji skoro neviděl. „Večer po porodu jsem odjížděl na soustředění,“ tvrdí. „Vím, že roste a má pořád hlad. Bude po mně.“

Asi do největší dálky volal své manželce bek Pavel Trnka. Svou Rachelle a ročního Pepína měl v kalifornském Anaheimu. „Je tam o deset hodin míň, takže jsem měl příležitost jenom večer zdejšího času,“ řekl.

Zpravodajství z domova si dvakrát denně vychutnává i brankář Roman Málek. Nedávno chytil Málka juniora v cukrárně. „Povídal, že si dává dortík. Taky mi posílal pusu,“ líčil improvizovanou rodinnou idylku.

Dvouapůlroční Roman je tátovým největším fandou. „Ze všeho nejdřív uměl říkat táta a gól. A teď každému povídá, že je táta v práci,“ tvrdí Vlaďka Málková.

Domů volá gólman i večer, když potomek usne. Přes den rozešle aspoň deset patnáct textových zpráv: „Když mi píšou známí, tak mám od displeje oči jako králík!“ Radim Vrbata si ze stejného důvodu zase stěžuje na otlačené palce na rukou. Nechává si volat na pevnou linku do hotelu. „Abych neutratil veškerý kredit,“ vysvětluje.

Na olympiádu v Naganu i v Salt Lake City dostali hráči z NHL od své odborové organizace mobily, z nichž mohli bezplatně hovořit s kýmkoliv na světě.

Pro mistrovství světa se takové vybavení neposkytuje. U masérů je však k dispozici asi pět přístrojů, které si hokejisté mohou vypůjčit.

Odloučení nesou těžce otcové, ale i zamilovaní mládenci. Na dvoulůžkových pokojích není právě optimální prostředí na něžný rozhovor s dívkou. Však také Radek Duda před pár dny s úsměvem popisoval chování svého spolubydlícího Hudlera: „Jiří zase vrkal jako holoubek. Ale vždycky odejde někam stranou.“ Manželky, přítelkyně i děti doma v Česku své milé pozorně sledují.

Michal Sup junior vydrží u televize sice jen třetinu - budou mu teprve dva roky - ale tátu pozná dřív než maminka. „Až se někdy stydím,“ směje se Eva Supová.

Jen o trochu starší Natálka, dcera Jana Hejdy, kouká také chvíli. Pak si raději pustí pohádku o krtečkovi.

Pokud reprezentace postoupí do semifinále, mohou partnerky do Finska přijet.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze