Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rád bych teď trénoval dvacítku, řekl Sýkora

Marek Sýkora - Plzeňský kouč Marek Sýkora. | foto: Jaromír PechMF DNES

8 2008
Toruň - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hned z ranního rozbruslení zamířil do tiskového střediska, aby zodpověděl dotazy čtenářů iDNES.cz. V teplákové soupravě českých barev se Marek Sýkora posadil na tribunu Tor – Tor Arény, postěžoval si na nevlídné polské počasí a už si žádal první otázku.

Po celou dobu rozhovoru nezmizel z tváře trenéra hokejové reprezentace do osmnácti let soustředěný výraz. Slova volil velmi obezřetně.

Pustil se ale i do spekulací o vítězi Stanley Cupu. "V řadě mužstev jsou hráči, které jsem trénoval. Rád vzpomínám třeba na brankáře Nabokova a věřím, že by se jeho mužstvo mohlo dostat až do finále," zavzpomíná na někdejšího svěřence.

Na Marku Sýkorovi je vidět, jak moc je hrdý na své mužstvo, které se postaralo o návrat do elitní skupiny mistrovství světa osmnáctiletých.

. marEk sýkora odpovídal

Odpovědi trenéra hokejové osmnáctky Marka Sýkory na otázky čtenářů iDNES.cz

"Ukázali jsme velkou kvalitu již během roku. Skvělé byly turnaje ve Švýcarsku i Finsku, kde jsme poráželi i ta nejlepší mužstva," vrací se k uplynulé sezoně.

Přesto se nebojí přiznat, že před klíčovým zápasem s Kazachstánem jisté obavy měl.

"Celý rok jsem byl absolutně klidný. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že bychom nepostoupili. Tíha zodpovědnosti na mne dolehla až před zápasem s Kazachy. Věděl jsem, že stačí jedno zaváhání a vše je ztraceno."

Objevily se i otázky na Sýkorovu budoucnost.

"V extralize už nejsem žádaný. Pořád mám nějaké nabídky z Ruska, ale nikdy bych neutíkal od rozdělané práce u reprezentace. To absolutně vylučuji. Mojí prioritou je trénovat dvacítku, ale vše záleží na nabídce od svazu."

Na trenérovi je vidět, jak těžce nese výsledky "své" Plzně. Ve městě stále bydlí, ale na hokej už podle svých slov nechodí.

"Nevím, co je špatně. Možná by bylo dobré podržet nějakého trenéra ve funkci déle. Máme asi rekord v počtu vyměněných koučů."

A už vůbec nechce hodnotit práci kolegů. Svého předchůdce u osmnáctky Martina Pešouta nezatracuje ani neobhajuje.

"Já nevím, co bylo příčinou jeho neúspěchu. Zda byla špatná kvalita hokejistů, či příprava. Na turnaji jsem nebyl a nerad bych ho hodnotil. Sestup byl i pro mne velmi nepříjemným překvapením," říká.

Nechce komentovat ani výběr hráčů na seniorské mistrovství světa.
"Přeji našim bronz. To je podle mne meta, na kterou mají. Šampionát asi vyhraje domácí Kanada," předpokládá Sýkora.

Nakonec poděkoval za podporu, omluvil se, že některé odpovědi nebyly konkrétní a spěchal zpět do deště. Večer bude naposledy koučovat své mužstvo v zápase 1. divize mistrovství světa.

I díky němu se příští rok hráči této věkové kategorie podívají do Ameriky na elitní turnaj.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze