Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Novými hráči se síla Budějovic rozloží, věří sportovní ředitel Bělohlav

Radek Bělohlav na střídačce hokejových Českých Budějovic | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

23 2015
Zatímco hokejisté dostali dovolenou, sportovní ředitel českobudějovického klubu Radek Bělohlav i jeho kolegové z vedení jedou dál. Před začátkem letní přípravy chtějí mít sestavený kádr na nadcházející sezonu.

Měli jste úspěšnou sezonu. Je teď větší možnost přilákat do Motoru kvalitní hráče?
Asi máme možnost vybírat z většího počtu hráčů. Ale my máme už dlouho vytipované posily, které chceme oslovit. Máme jich několik na různé posty a jsou dublovaní. Když se nepodaří jeden, tak se podaří druhý. Chystáme se přivést tři, možná čtyři útočníky - dvě levá křídla, jednoho centra a jedno pravé křídlo. A určitě přijde jeden obránce.

Realizační tým jste rozšířili o kondičního trenéra Františka Bombice, bývalého hokejistu. Nebyli jste spokojení s fyzičkou hráčů?
Myslím si, že jsme kondičně byli dobře připravení, ale nám trenérům to usnadní práci. Je to taková pomoc pro kluky a pohled dalšího chlapa na připravenost týmu. Jsme rádi, že jsme ho dokázali přivést. V klubu bude i u mládeže.

Máte už vytipované hráče. Dá se to chápat i tak, že chcete do týmu více zkušeností pro sezonu, která by měla být stejně dlouhá jako ta letošní?
Ano. Pochopitelně. Nemůžeme mít tým postavený na čtyřech, pěti lidech, když se chceme pokusit mít podobnou sezonu jako letos. Chceme sílu do více pětek. Pořád razíme strategii, že jsme Jihočeši, a dáváme přednost klukům z regionu. Když přijdou odjinud, tak se hodně rozmýšlíme, do koho investovat, abychom co nejvíc omezili to, že se spleteme.Najdete na iDNES.czmobilní verze