Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Být nejhůře šestí. To stále platí, říká českobudějovický kouč Bělohlav

Radek Bělohlav na střídačce hokejových Českých Budějovic | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

1 2014
Za posledních 13 zápasů, tedy jednu čtvrtinu prvoligové hokejové soutěže, vyhráli budějovičtí hráči hned deset zápasů. I se sobotní výhrou má Motor čtyři vítězství za sebou. To těší i trenéra Radka Bělohlava, který ale průběžné druhé místo nepřeceňuje.

Před sezonou jste vyhlásili cíl, že chcete být po konci základní části nejhůře šestí. Teď jste druzí. Nebudete chtít své plány přehodnotit?
To, že jsme před začátkem ligy vyhlásili nějaké cíle, neznamená, že naše soukromé přání může být trochu jiné. Na každou čtvrtinu si dáváme takové malé plány, které chceme plnit.

Stále platí být nejhůře šestí?
Ano, myslím si, že pořád je šesté místo velice hezké. Podívejte se na tabulku, pořád je vyrovnaná a teď máme před sebou náročný týden, který se nemusí povést, a jsme tam. Teď se daří, ale nemyslím si, že je čas říkat, že chceme být druzí, nebo třetí. Je však pravda, že jsme možná trochu alibisticky řekli to šesté místo, ale máme také jiné cíle.

Jaké?
Chceme hrát hezký hokej a na stadion přivádět nové a nové diváky. A musíme říci, že se nám to docela daří. Bude ještě hodně práce to udržet, ale tohle je také náš veliký cíl.

Před vámi je ještě 23 utkání v základní části, co ještě chcete zlepšovat?
Pořád máme tým plný mladých kluků, kteří se ještě v dospělém hokeji rozkoukávají. Musíme být tedy pokorní a hlavně trpěliví s tím, jak mladé hráče zapracovávat do týmu.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze