Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mostecký kouč: Pokud chceme první ligu, musí se zaplatit dluhy hráčům

TVRDÝ BOJ, KTERÝ ROZHODL JEDINÝ GÓL. České Budějovice porazily Most těsně 1:0, na snímku Zdeněk Ondřej z Českých Budějovic (uprostřed) a mostečtí Kamil Charousek (vlevo) a Bronislav Andres. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

2 2014
Zatímco v televizi úřadoval ve vánočním čase Mrazík, v kabině mosteckých hokejistů Mrázek. Radek Mrázek. Nový trenér prvoligového outsidera, který má farmu Litvínova v soutěži zachránit.

"Lidé mi říkali, že se budou modlit za moje zdraví," naznačil bývalý litvínovský obránce a dvojnásobný ligový vicemistr, jak těžká šichta ho v sousedním městě čeká.

Jaké máte dojmy z týmu?
Plný nadšení a elánu jsem byl do prvního tréninku, kdy jsem musel trošku poopravit svoje představy o trénování. A přehodnotit postupy, jak to budeme praktikovat. Trošku jsem ubral v náročnosti. Co jsem tam od 26. prosince, tak je vidět, že kluci jdou pomalu nahoru. Zvyknou si. Protože chtějí! Pár jich znám, některé jsem už trénoval v litvínovské juniorce.

Co vás tak zaskočilo?
Po dvou cvičeních jsem musel trénink předělat. Bylo vidět, že fyzička trošku chybí. Ale makáme teď dvoufázově, do toho suchá příprava, zaměřená hlavně na nohy. Kluci toho mají dost, ale nepoddávají se tomu. S jejich přístupem jsem spokojený. Budeme se snažit, aby zůstal Most prvoligový.

Přišel jste od juniorů Litvínova. Je to velký skok?
Je, ale opačný, než jsem si myslel. A vůbec by takový být neměl. Litvínovští junioři jsou zvyklí trénovat, ti jsou v pohodě.

Mosteckým hráčům klub dluží peníze, napsali i transparent, chtěli bojkotovat zápas. Ani tohle vás od angažmá neodradilo?
U toho, co se dělo předtím, jsem nebyl. Proběhla nějaká jednání, vložila se do toho litvínovská akciovka (spadá pod ní extraligové áčko Litvínova), mělo by pomoct i město Most. Pokud chceme první ligu zachránit, tak musí být pohledávky vyrovnané. Nemůžete chtít po mužstvu zázraky a nastartovat ho, když kluci nemají všechno zaplacené. To nefunguje, pak jsme tam my trenéři zbytečně.

Jak moc je vlastně pro Litvínov důležitý mostecký hokej?
Litvínov má eminentní zájem na udržení Mostu, proto tam posílají litvínovského trenéra. Což si myslím, že je začátek. Bylo v tom hodně zainteresované vedení mládeže, ale muselo dojít ke spolupráci i dohodě s vedením akciovky, protože jsem si chtěl nechat juniory. Nešel jsem do Mostu, abych se jich zbavil. Budu dělat Most i litvínovské juniory zároveň.

Dá se to stihnout?
Most trénuje dopoledne, junioři odpoledne. Plus jsou tam ranní tréninky, to mi pomůžou zbylí trenéři u mládeže. Jedině v sobotu to bude kolidovat. Oba celky ji mají jako hrací den. Ale taky je tam zbytek realizačního týmu a nemám strach, že by to nezvládli. Když třeba trenér mladšího dorostu Robert Reichel odjede s nároďákem, zaskakují za něj ostatní trenéři. A já nebo Robert se zase střídáme u staršího dorostu, kde je samotný Petr Nekvinda. Trenérská výpomoc funguje bez problémů.

A Most jako farma funguje?
Já mám jinou představu o provázanosti. Měla by být daleko větší. Aby to klapalo, rozhodující a hlavní slovo musí mít Litvínov. Pokud do Mostu dává peníze a chce, aby to byla jeho farma, musí to tak být. A teď to k tomu už směřuje.

Most je poslední, osm bodů za předposlední Kadaní.
Odstup a tabulka vypadá hrozivě, ale mužstvo není špatné. Když nám akciovka pomůže s hráči na střídavé starty, nemusí to dopadnout špatně. Bylo by hezké se vyhnout baráži, pokud se to nepovede, musíme se zachránit v ní.

Jste z generace Reichla, Šlégra a Ručinského. Radíte si?
Nejvíc se bavíme s Alby Reichlem, s kterým pracujeme v mládeži. Co se týče hokeje i přípravy, tak v tom se shodneme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze