Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Olympiádu se snažím neprožívat, tvrdí mladík Gudas

21 2014
Ve 23 letech ho čeká olympijská premiéra, obránce Radko Gudas však zatím na únorový turnaj v Soči raději nemyslí. "Snažím se to až tak neprožívat," říká řízný zadák Tampy ve videorozhovoru pro iDNES:cz.

"Ještě běží sezona tady v Tampě, chci, abychom poslední tři týdny před olympiádou něco uhráli. Až se to přiblíží, budu se na to víc soustředit. Ale momentálně chci naladit co nejlepší formu," vysvětluje muž, který si za jediný rok v NHL vysloužil pověst neohroženého brouska.

Syn reprezentačního zadáka Lea Gudase odehrál v NHL 22 zápasů v loňské zkrácené sezoně, v probíhajícím ročníku jich má za sebou 45. Začátkem ledna se sice zranil, ale rychle se zase vrátil na led.

"Měl jsem pár koňarů na noze a dostal jsem střelu přímo do toho, trošku mi ty svaly ztuhly," vypráví Gudas. "Řekli mi, že máme dalších šest beků, abych si odpočinul a připravil se na další utkání."

Těch by měl do začátku olympijského turnaje odehrát ještě osm. Pokud si v nich udrží nynější solidní formu a bude hrát kolem dvaceti minut za zápas jako dosud, měl by být pro českou defenzivu v Soči přínosem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze