Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na olympiádě ohlídám hvězdy já s Láďou Šmídem, ujišťuje tvrďák Gudas

Radko Gudas (vpravo) už několikrát dokázal, že se na ledě jen tak nezalekne. | foto: AP

2 2014
Montreal (Od našeho zpravodaje) - Radko Gudas znovu ukázal, že když je na ledě, nebojí se snad ani čerta. Hokejový brousek z Tampy se ve vyhecovaném sobotním utkání v Montrealu několikrát ocitl uprostřed bouře potyček a párkrát se málem serval i s vyhlášeným bitkařem Georgem Parrosem.

"Zápas, jak má být," liboval si po výhře 2:1 v prodloužení Gudas, jenž bude v případě potřeby bodyguardem Jaromíra Jágra a dalších českých hvězd na blížícím se olympijském turnaji v Soči.

V Montrealu se několikrát strhla hromadná šarvátka, vy sám jste za celý zápas strávil na trestné lavici jen o dvě minuty méně než na ledě. Co říkáte na takovou divočinu?
Oni měli tu jednu lajnu s Brandonem Prustem a s Parrosem , kteří přesně vědí, co se od nich chce. Hrajou do těla, nebojí se. A my měli taky pár kluků, co se do toho pustili a rozdávali bodyčeky, takže všichni byli dneska připravení. Byl to správný zápas.

Největší pranice se strhla poté, co brankář Tampy Ben Bishop vyjel po Prustovi. Jak to vzniklo?
Oni si něco vysvětlovali a najednou vidím, jak jsou v sobě. Otočili jsme se u střídačky a viděli jsme jak Prust krosčekoval našeho brankáře. Takže ti co byli na ledě, se okamžitě rozjeli. Tohle si ke gólmanovi nebude nikdo dovolovat.

Vy jste se párkrát strkal s Parrosem, jedním z nejrenomovanějších bitkařů v NHL. Nemáte obavy pustit se i do takového hromotluka?
Já už ho znám, i minulý rok jsme se spolu servali, když jsem ho trefil v Tampě. Připravený jsem na to byl, ale tam bylo na nic, že se vznikla strkanice pět na pět a moc se v ní nedalo hnout, takže jsme byli všichni u sebe.

Parros je těžká váha, má skoro metrák a je o půl hlavy vyšší než vy...
Určitě není výhoda, že jsem menší, ale jak jsme byli u sebe, tak jsme si jen dávali malý rány, kousek od obličeje. To je v podstatě nic, moc velká bitka to nebyla. Spíš wrestling.

Když vás rozhodčí odtrhli a on už na vás nedosáhl, hodil po vás chráničem lokte. Co jste na to říkal?
Neměl jsem slov. Neuvěřitelný. To jsem fakt nečekal. Snažil se, no... Je to jeho role a plní si ji, v týmu na něj v podstatě budou hrdí.

Nehlídáte se podvědomě, abyste se před olympiádou při nějaké potyčce nezranil?
Je fakt, že při bitce se může stát cokoliv. Ale nebojím se. Jsem stoprocentně zdravý, zaklepu to, aby to vydrželo až do Soči.

V české nominaci není moc důrazných hráčů. Pokud se něco semele při olympijských zápasech, ochráncem hvězd byste měl být vy a Ladislav Šmíd z Calgary. Berete tuhle roli?
Jo, podle složení týmu to tak vypadá, že bych to tam měl ohlídat já s Láďou. Budeme bránit gólmana, nebo hvězdy, jsem na to připravený.

Podívejte se, jak Radko Gudas mluvil o olympiádě 21. ledna:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze