Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gudas se vrátil do Tampy jako náhradník Flyers: Mám super vzpomínky

9 2015
Tampa (Od našeho zpravodaje) - To město mu přirostlo k srdci a stalo se jeho vstupní branou do NHL. Teď se Radko Gudas do Tampy vrátil jako soupeř. I když místo v dresu Flyers sledoval první duel sezony v obleku z tribuny.

Řízný obránce na svůj první start za Philadelphii, kam ho Tampa vyměnila na jaře před uzávěrkou přestupů, stále čeká. Závěr minulé sezony mu totiž zkazilo zraněné koleno, s nímž se trápí dodnes.

„Ještě to po tom zranění není úplně ono,“ připustil Gudas. „Je to pořád cítit, ale zapracoval jsem na tom v létě, takže je to teď docela dobrý. Kemp se celkem povedl, uvidíme, jak mě bude stavět kouč.“

Gudasovy zdravotní problémy se nakonec ukázaly být složitější , než sám čekal. Letos kvůli nim absolvoval už dvě operace kolena.

„Po té první jsem měl půl roku, abych se dostal do pozice, kdy bych měl začít bruslit, ale po nějakých čtyřech měsících jsme se rozhodli, že půjdu na další operaci. Tím se zkrátila rekonvalescence o měsíc a pomalu jsem začal bruslit,“ vyprávěl.

„Ve Philly jsem chodil na rehabilitaci pětkrát šestkrát za týden. Bazénová cvičení, pak balanční vyrovnávací cviky, aby se posílily svaly okolo kolena. To byl největší úkol, musel jsem se držet, aby to nějak šlo a neměl jsem problémy s balancí.“

Tvrdí hoši z Philly

Až bude plně zdravý, mohl by se Gudas díky svému důraznému hokeji stát miláčkem fanoušků Philadelphie, kteří vyrůstali na tradici drsných hochů z ‚Broad Street‘ a tvrdé střety milují nade vše.

„Fyzický hokej má v klubu svou historii. Já si taky myslím, že se tam hodím. Před sezonou jsme měli pár srazů s fanoušky a byli rádi, že jsem v týmu. Jen se potřebuju dostat rychle do formy.“

Fotogalerie

Zatímco za Philadelphii, které v NHL ‚patří‘ už půl roku, neodehrál v lize ani minutu, v Tampě má za sebou 126 startů, v nichž nasbíral 32 bodů a 224 trestných minut. Proto není divu, že ho po návratu do tamní Amelie Areny, kde Flyers zahájili novou sezonu NHL porážkou 2:3 v prodloužení, přepadla nostalgie.

„Vzpomínky jsou super. Zašel jsem na večeři do restaurace, kam jsem rád chodil, s (útočníkem Lightning) Ondrou Palátem, je tu se mnou přítelkyně s děckem, která bydlí u něj. Zůstanou tady týden a trochu si užijou teplíčka,“ těšilo Gudase, jenž měl v Tampě kromě Paláta za spoluhráče i dalšího krajana Andreje Šustra.

Se dvěma Čechy se v září sešel i ve Philadelphii, kde působí útočník Jakub Voráček a gólman Michal Neuvirth.

„Je to fajn. Zajdeme na večeři, na tripech si dáme společně pivko. Seznámili jsme přítelkyně, takže to funguje i po téhle stránce,“ liboval si. „S Michalem bydlíme na podobném místě a jezdíme spolu na tréninky. Je super si po tréninku pokecat česky.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze