NHL viděla kuriózní vlastenec. Dal si ho český talent Gudas

Ben Bishop, gólman Tampy Bay, je poněkud rozmrzelý. Jeho spoluhráč Radko Gudas mu srazil puk za záda. | foto: AP

25 2013
Daří se mu budovat si stabilní pozici v hokejové NHL, teď však na sebe upozornil nevídaným vlastencem. Nešťastný obránce Radko Gudas málem potopil snažení svého týmu smolným momentem, vše ale nakonec napravil v prodloužení.

Tampa se v divokém zápase s Chicagem dostala do vedení 5:4 a všichni už doufali, že dovede duel do vítězného konce. Jenže pak to přišlo: Matthew Carle nechce riskovat a posílá ze středního pásma prudkou přihrávku dozadu na svého českého parťáka.

Ten byl mezi kruhy sám, nikým neatakovaný, ale puk mu šel mezi nohy, on ho nestačil zpracovat a zkáza byla na světě. Následoval totiž odraz od Gudasovy brusle a zaskočený brankář Bishop byl bez šance...

"Takhle podivný gól jsem snad ještě neviděl," pravil po zápase kouč Tampy Jon Cooper.

Podívejte na vlastní gól Gudase...

Bylo to 5:5, vyrovnání přišlo přesně 40 vteřin po předchozím gólu Stamkose a na časomíře svítilo, že konce třetí třetiny zbývá minuta a 49 vteřin. "Vůbec jsem netušil, co se děje. Jenom jsem viděl našeho brankáře, jak leží na ledě," popisoval situaci Stamkos.

Gudas by se v tu chvíli nejradši propadl, ale nakonec všechno napravil. Už ve druhé minutě prodloužení totiž tvrdě vypálil od modré a Martin St. Louis ho dokázal doklepnout do sítě. Bylo rozhodnuto.