Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rakovina? To je drsné. A nefér

13 2003
Jágr že je rakovinou v kabině? Tvrdí to alespoň komentář v pittsburských novinách. Sloupkař Ron Cook drsně pranýřuje hokejového útočníka a dokazuje, že zahraniční média jsou v komentářích zpravidla razantnější než čeští novináři. Opírá se o fakta. Jágr bere v NHL nejvíc peněz, aniž je v lize nejlepší. Jistě, není andílek, není bezvadný prototyp týmového hráče. Ale "rakovina"? To není fér!Komentář Rona Cooka najdete zde

Uvolněný režim legrácek, který si Jágr v Pittsburghu vydobyl, mohl dráždit pár Kanaďanů, kteří těžce nesli nadvládu Evropanů v mužstvu.

Nicméně tým, jemuž se pro zástup českých krajanů v sestavě svého času v legraci říkalo „Prague Penguins“, léta bavil fanoušky útočným hokejem.

Na věc se určitě jinak dívají bek Šlégr nebo útočníci Straka s Langem. Jejich strádající kariéry v Pittsburghu rozkvetly. Díky Jágrovi. To on jejich angažování napomohl.
Výpad Rona Cooka navazuje na nedávný pokus Washingtonu zbavit se Jágra.

Zatím se to nepovedlo. Nikdo nechce dát jednomu muži 11 milionů dolarů ročně, když za rok mohou týmy NHL spoutat platové stropy ve výši 45 milionů. Jágrovi jsou vyčítány manýry primadony. Podobné však patří k pittsburskému idolu Lemieuxovi. Toho by však Cook asi takhle nesetřel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze