Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rakušané představili šampionát 2005

27 2004
Praha - V příštím roce se hokejové mistrovství světa uskuteční ve Vídni a v Innsbrucku, a rak rakouští pořadatelé využili probíhající šampionát k propagaci. Na pondělní tiskové konferenci v Praze prozradili mimo jiné ceny vstupenek, které budou začínat na 25 eurech (přibližně 810 korun) za balíček dvou utkání ve skupině.

Rozlosování mistrovství je na programu za dva týdny 12. května v Innsbrucku, který bude spolu s Vídní zápasy hostit. Poprvé přitom bude při nasazování do košů rozhodovat žebříček mezinárodní federace IIHF a ne umístění týmů z posledního šampionátu.

Turnaj v Rakousku se uskuteční od 30. dubna do 15. května. Po oficiálním potvrzení hracího programu začne předprodej na šampionát 22. května a potrvá do 31. října.

Cena balíčku dvou utkání v základní skupině se bude pohybovat od 25 do 70 eur, soubor lístků na dva nebo tři zápasy osmifinálové fáze přijde na 25 až 95 eur. Čtvrtfinálové vstupné na dva zápasy bude stát 35 až 100 eur, semifinálové zápasy bude možno shlédnout za 60 až 180 eur. Finálový balíček, který zahrnuje dva čtvrtfinálové zápasy, utkání o třetí místo a finále, bude stát 90 až 340 eur.

Rakušané, kteří budou pořádat hokejové mistrovství světa popáté, počítají s rozpočtem 7,5 milionu eur, což je o dvě třetiny víc než při předchozím šampionátu v roce 1996. Pokrýt by ho měly z 85 procent příjmy z prodeje vstupenek. Zhruba se stejným rozpočtem pracuje organizační výbor českého MS. 

Rok před úvodním buly běží v Rakousku přípravy na plný plyn, spuštěn je i oficiální internetový server www.icehockey2005.com. Rakušané nehodlají opakovat české problémy s výstavbou Sazka Areny a potíže Lotyšska, které bude hostit MS 2006.

Modernizace haly Olympia World v Innsbrucku, která by měla pojmout 8212
diváků, pokračuje podle organizátorů podle plánu a hotova by měla být v prosinci. Vídeňská Stadthalle pro 8900 fanoušků je plně funkční.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze