Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rakušané prodali už dvacet tisíc lístků

2 2004
Vídeň - V úterý zahájili pořadatelé příštího hokejového mistrovství světa v Rakousku předprodej vstupenek a mohou si mnout ruce: prodávají se výborně. Za první tři dny se jich prodalo na dvacet tisíc. „Lístky na stání zápasů Rakouska, Německa a Švýcarska jsou již vyprodány,“ informuje ve zprávě organizační výbor.

Na zápas Rakousko - Švýcarsko ve Vídni zbývá pouhých pár lístků prostřední katergorie. V Innsbrucku jdou nejvíc na odbyt atraktivní zápasy Švédsko – Finsko a Kanada – USA.

Šampionát hostí rakouská města Vídeň a Innsbruck. Česko hraje zápasy základní skupiny ve Vídni se Švýcarskem (1. května), s Německem (3. května) a s Kazachstánem (5. května). Všechna tato utkání odehraje reprezentace v Stadthalle ve Vídni – rozlosování šampionátu najdete ZDE.

Pečlivě postupuje organizační výbor i při prodeji atraktivních vstupenek na zápas o bronz a finálový duel: denně pouští do prodeje enom pár balíčků vstupenek. Do 31. října poskytují pořadatelé deseti až patnáctiprocentní slevu.

Vstupenky se, podobně jako na šampionát v Praze, prodávají po balíčcích na dva až tři zápasy. Podrobnosti najdete na stránkách www.icehockey2005.com.

Ceny balíčků vstupenek na zápasy základních skupin se pohybují v rozmezí od 25 do 70 eur (platí do 31. října), soubor lístků na dva nebo tři zápasy osmifinálové fáze přijde na 25 až 110 eur. Čtvrtfinálové vstupné na dva zápasy bude stát 35 až 115 eur, semifinálové zápasy bude možno zhlédnout za 60 až 200 eur. Finálový balíček, který zahrnuje dva čtvrtfinálové zápasy, utkání o třetí místo a finále, bude stát 90 až 380 eur.

Titul mistrů světa budou v Rakousku obhajovat hokejisté Kanady, kteří ve finále, hraném v pražské Sazka Areně, porazili hokejisty Švédska. Česko na šampionátu v Praze vypadlo ve čtvrtfinále po samostatných nájezdech s hokejisty USA, kteří nakonec vybojovali v Sazka Areně bronz, když zvládli i rozhodující samostatné ájezdy se Slovenskem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze