Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rangers byli mojí prioritou, říká Hlaváč

29 2003
Praha - Přišli jako kamarádi, odcházeli jako spoluhráči. Přesně to se stalo hokejistům Janu Hlaváčovi, Martinu Ručinskému a Petru Nedvědovi ve čtvrtek večer. Během posezení v pražské restauraci se Hlaváč s Ručinským dohodli na smlouvě s New York Rangers. "Nebylo to plánované, ale o to příjemnější," směje se Hlaváč.

"Ráno jsme byli s Martinem Ručinským a Petrem Nedvědem na golfu a pak jsme šli do Karlovy ulice na pivo. Shodou okolností jsme to tam s Růčou podepsali oba," říká účastník letošního šampionátu ve Finsku.

"Nejdřív mi to volal agent Rich Winter, pak se ještě ozval trenér a manažer Rangers Sather, tak jsem mu dal k telefonu oba. Taky jsme to pak společně oslavili, samozřejmě decentně, a já to platil."

Hlaváčovi tak skončily dny nejistoty, kde bude působit v příští sezoně. S Rangers podepsal roční smlouvu a po dvou letech se vrací do týmu, kde vstoupil do NHL a kde odehrál zatím své nejlepší sezony - v "Czech Line" s Radkem Dvořákem a s Petrem Nedvědem, který v týmu stále působí.

Většinu minulé sezony odehrál Hlaváč v Carolině, ale klub mu nenabídl nový kontrakt a šestadvacetiletý útočník se stal volným hráčem. Kromě Rangers jednal ještě s Carolinou, která mu nakonec přece jenom předložila návrh smlouvy, a s Columbusem. "Ale jít do Rangers pro mě bylo prioritou a jsem rád, že jsme se domluvili."

Podle New York Times si Hlaváč vydělá zhruba milion dolarů, tedy o šest set tisíc méně než v minulé sezoně. "Smlouva je sice nižší, ale mám v ní zajímavé bonusy. Když budu hrát, můžu si vydělat to, co loni. A upřímně, možná bych šel do Rangers i za míň."

Už byl pomalu připravený, že sezonu zahájí v Evropě. "Chtěl jsem mít jasno do konce srpna, kdyby se to pořád oddalovalo, byl jsem připravený začít doma. Bavil jsem se s trenérem Hadamczikem i s panem Koželuhem a vypadalo to, že bych těch pár zápasů v září odehrál na Spartě."

Nyní se ale může s Martinem Ručinským těšit na kemp a na sezonu v Rangers. "Stejně jako pro mě, je i pro Martina Ručinského Rangers asi ta nejlepší volba. Byl tam sice krátce, ale dařilo se mu tam. Navíc jsme rádi, že nás tam bude víc Čechů. Alespoň si užijeme víc srandy," těší se Hlaváč.

Vrací se sice do známého prostředí, ale tým prošel za dvě sezony, kdy působil v Philadelphii, ve Vancouveru a v Carolině, notně pozměnil. "Vlastně tam od doby, co jsem tam nebyl, hrají jenom Nedvěd a Leetch. Ale mužstvo je pořád kvalitní. Snad se konečně povede i play-off. Ale to je každý rok, vždycky se říká, že už to musí vyjít a zase nic. Je lepší se o tom nebavit, nemyslet na to a hrát."

Před začátkem kempu se cítí v pohodě. Za sebou má klidné léto. "Nikde jsem po mistrovství světa nebyl, chtěl jsem zůstat doma. Od poloviny srpna chodím na led do Letňan: s Davidem Výborným a s několika mladými kluky: s Brendlem, Schnablem, se Sivkem... Oni byli na ledě už od půlky července. Do toho jsem byl s Jágr teamem v Kravařích," říká účastník letošního šampionátu ve Finsku.

Za rok se mistrovství světa koná v Praze, a Hlaváč, autor zlaté branky ze šampionátu v Norsku v roce 1999, by si v nové aréně také rád zahrál. Ale jeho priority jsou nyní jinde. "Byla by to bomba, ale moc na to nemyslím. Platí mě Rangers a já se musím snažit hrát co nejlépe především za ně a pomoci jim do play-off."

Už brzy vyrazí do New Yorku vstříc nové sezoně. "S Růčou se tam vydáme tak sedmého září. Musíme si sehnat nějaké bydlení, ze začátku asi budeme na hotelu. Něco nového si bude muset sehnat i Petr Nedvěd. Byt na Manhattanu měl pronajmutý a říkal, že už tam nebude a také si bude něco shánět," dodal Hlaváč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze