Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rangers jsou překvapivě klidní

8 2003
New York - Bohatý hokejový klub New York Rangers je po prvním letním týdnu hodně dlužen své pověsti. „Jezdci“ jsou každým rokem považovaní za nejzuřivější lovce volných hráčů, ovšem letos zatím zůstávají stranou. Informace ze zákulisí ale napovídají, že generální manažer Glen Sather nezahálí. Na nový kontrakt čeká obránce Brian Leetch, do útoku prý Sather vábí Sergeje Fjodorova. Delší dobu se Rangers snaží také přetáhnout Jaromíra Jágra z Washingtonu.

Aby se také Rangers nesnažili !

Dlouhých šest let nepostoupili do play-off, přestože jejich rozpočet je nejvyšší v lize. Minulý rok přesáhl 80 miliónů dolarů.

Pomůže však mužstvu z Manhattanu další drahá superhvězda ? Stěží. Už dlouho se ví, že to, co klub opravdu potřebuje je soudržnost a čistý hlad po vítězství. A nového, kvalitního  trenéra.

Dokud se v New Yorku nezmění klima, budou Rangers charakterizovat tři přívlastky:
 
Marnotratní

Když generální manažer Glen Sather někoho opravdu chce, peníze nehrají roli. Klubový účet, na který přitékají peníze od mamutí společnosti CableVision, která mimo jiné vlastní kabelové sítě po celých Spojených státech, je opravdu naditý. Bobby Holík doslova vyhrál  jackpot, když mu minulý rok Rangers předložili pětiletou smlouvu na devět milionů dolarů. Žádný jiný klub by takovou sumu za hráče, který většinou nastupuje ve třetí formaci, nezaplatil.

Netrpěliví

Napětí se na 34. ulici, kde leží hala Madison Square Garden, stupňuje každý rok. Loni v létě přišel Holík. K první úplné sezoně se chystal Rus Pavel Bure. V lednu letošního roku přišel posílit naděje na play-off Alexej Kovaljov. Po dlouhých šesti letech si měl New York opět připomenout, že v jeho středu hraje jeden z nejsilnějších hokejových týmů světa. Ovšem velká jména znovu nepomohla. Rangers tak znovu vytahují portmonku a slibují: za rok se tam určitě dostaneme ! Není ale přeci jenom lepší stavět na mladých hráčích, kteří se s klubem ztotožní a za několik let vytvoří zdravé jádro klubu ? 

Nepoučitelní

Podle deníku New York Post jednají Rangers o příchodu Sergeje Fjodorova, který dlouhá léta působil v Detroitu. Přinesl by jeho příchod více dobrého nebo špatného ? Jen pro připomenutí, v šatně týmu už nyní sedí Pavel Bure, který se stejně jako Fjodorov dlouhá léta otáčel za sexy sukní jménem Anna Kurnikovová. Fjodorov je však nejlepší střední útočník, kterého letní trh nabízí a tak se Rangers pochopitelně ohánějí.

A Jaromír Jágr ? Rangers za něj Washingtonu nabídli Erica Lindrose. Capitals ale údajně projevili zájem o větší balík hráčů, v němž by měl figurovat i útočník Petr Nedvěd. Což je vysoká cena, protože Nedvěd byl jedním z mála hráčů, který má navzdory výkonu klubu za sebou vynikající sezonu.  Kolik jeho spoluhráčů to může s klidným svědomím prohlásit…

S kým se musí Rangers vypořádat

Brian Leetch - Jeden z nejlepších obránců v historii NHL a jedna z legend klubu je volným hráčem. Leetch miluje New York a pravděpodobně odmítne nabídky odjinud. New York Post informoval, že klub nabízí dvouletý kontrakt za 12 milionů dolarů.

Mark Messier - Další z hráčů, který pro klub dýchá. Dvaačtyřicetiletý "The Messe" zatím zvažuje, jestli se vrátí na led. Pokud ano, bude to jeho 25. sezona v NHL. Stejně let odehrál už jen Gordie Howe.

Alexej Kovaljov - Ruský křídelník se superhbitou kličkou je bez smlouvy, ale Jezdci mají přednostní právo s ním vyjednávat. Hráč má do konce týdne možnost si vybrat, jestli půjde k arbirtáži. O kolik si řekně ? Alespoň o osm milionů dolarů ročně. Dostane je ? Zřejmě ano.

Jaromír Jágr - Posledních čtrnáct dní tečou do České republiky "zaručené" zprávy o tom, že Jágr přestupuje do Rangers. Zájem o služby českého útočníka je obrovský, Washington si však zatím nevybral náhradu.

Curtis Joseph - Pokud Dominik Hašek znovu navlékne červený dres Detroitu, odejde jeho předchůdce Curtis Joseph. Rangers ho lákají, pod manažerem Satherem už dříve působil v Edmontonu.

Sergej Fjodorov - Jako o každou velkou hvězdu, usilují Rangers i o něj.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze