Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rangers musí Holíkovi zaplatit 3,5 milionu dolarů

Robert Holík (vpravo) si v Rangers zahrál s Jaromírem Jágrem. | foto: ČTK

29 2008
Robert Holík, český hokejový útočník s americkým pasem, dostane podle zdroje kanadské televizní stanice TSN 3,5 milionu dolarů od New York Rangers. Současnému hráči Atlanty částku údajně přiřkl arbitrážní soud ve sporu o znění kontraktu v sezoně 2004/2005, kdy byla výluka v NHL.

Jedná se o podpisový bonus, přičemž vedení Rangers argumentovalo, že k tomu, aby jej Holík získal, musel by v ročníku nastoupit.

Celá sezona byla však při sporech o novou kolektivní smlouvu mezi NHL a Hráčskou asociací NHLPA zrušena. Arbitr však s názorem klubu nesouhlasil a rozhodl ve prospěch Holíka.

Stejně tak uspěl u arbitráže útočník Jed Ortmeyer, který dostane od Rangers blíže neurčenou částku.

Holík přišel do Rangers před ročníkem 2002/2003 jako nechráněný volný hráč z New Jersey a o tři roky později jej Rangers vykoupili z pětiletého kontraktu na 45 milionů dolarů. Roční plat měl mít po celkovém čtyřiadvacetiprocentním snížení příjmů podle nové kolektivní smlouvy 6,726 milionu dolarů.

Po předčasném odchodu z Rangers podepsal Holík tříletou smlouvu s Atlantou.

Sedmatřicetiletý centr, který nasbíral v uplynulé sezoně v 82 zápasech 34 bodů za 15 branek a 19 asistencí, tak bude od 1. července nechráněným volným hráčem, pokud s Thrashers do té doby neuzavře novou smlouvu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze