Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rangers se zajímají o Sundina, chtějí ho do útoku k Jágrovi

Boston - Toronto; Tlustý (vlevo), Antropov (80) a Sundin se radují z gólu. | foto: Reuters

24 2008
Jaromír Jágr a Mats Sundin v jednom útoku? O téhle variantě podle deníku New York Post uvažuje generální manažer hokejových Rangers Glen Sather. A není nereálná. Bohatý klub z Manhattanu by si obě hvězdy mohl dovolit.

Jágr se v uplynulé sezoně trápil, nemohl najít vhodného centra. Pořádně si nesedl s Gomezem, Drurym ani s Dubinským a vedení Rangers napadlo, že by mohla fungovat spolupráce se Sundinem.

"Je silný, má dobrou přihrávku i střelu. A hlavně umí rozdávat puky, takže si myslím, že to není špatný nápad," říká Vladimír Růžička, který s Jágrem hrál na olympiádě v Naganu.

Sundin se stejně jako Jágr stane 1. července nechráněným volným hráčem a podle listu The Post dal najevo, že New York je jeho vysněná destinace.

Rangers už prý s urostlým útočníkem průběžně jednají. V kontaktu jsou také s jeho agentem J.P. Barrym, jenž pracuje ve stejné agentuře jako Pat Brisson, který zastupuje Jágra.

Podle zámořského deníku má New York pro oba hokejisty připravenou roční smlouvu na pět milionů dolarů s odloženými bonusy. Co to znamená?

"U každého bonusu máte ve smlouvě uvedeno datum, kdy bude vyplacený. Je zcela běžné, že se kvůli platovému stropu posunuje až na další sezonu. Záleží jenom na dohodě mezi hráčem a klubem," vysvětluje hráčský agent Jaromír Henyš a přidává jednu zajímavost.

"Během výluky v NHL byl Venca Prospal jediný Čech, který díky odloženým bonusům bral z NHL peníze."

Otázkou však zůstává, zda na takový model Jágr se Sundinem přistoupí.

Platový strop pro příští sezonu byl zvýšen na 56 milionů a Rangers v tuto chvíli zbývá do jeho naplnění pětadvacetimilionová rezerva. Pod smlouvou však nemají také Shanahana, Averyho, Rozsívala a Straku.

O Sundina, který chce mít v kontraktu klauzuli o zákazu výměny, se zajímají také Montreal Canadiens. V uplynulé sezoně nasbíral v Torontu 78 bodů (32+46) v 74 zápasech, ale slavný klub do play-off opět nedovedl.

. Jágr půjde do Omsku, myslí si Růžička

Jágra moc dobře zná, ví, jak se mu na ledě přizpůsobit. Bývalý hokejový útočník Vladimír Růžička rozebírá klady i zápory jeho případné spolupráce se švédským obrem Matsem Sundinem.


Sundinovi je 37, Jágrovi 36. Nejsou moc staří, aby spolu hráli?
Věk už samozřejmě mají, ale to nemusí hrát roli. Pokud se hráči dobře udržujou, není problém. Ten vidím spíš v tom, že Sundin bývá dost často zraněný. Pak také záleží, jakou má hráč chuť.


Jágr byl kapitánem v Rangers, Sundin dlouhá léta v Torontu, oba jsou vůdci. Nemohly by z toho vzniknout konflikty?
To bych neřekl. Rozhodně si myslím, že by Jardovi určitě víc sedělo hrát se Sundinem než s Gomezem.


Takže byste na místě manažera Rangers Sundina bral?
To je těžké, já do toho na dálku nevidím. Ale samozřejmě je to kvalitní hráč. Každý má v mužstvu nějakou roli a pak záleží, jak si k sobě kluci sednou. Každý nepřijme každého. Strašně důležité také je, jak si hráči rozumějí mimo led.


Hodně se spekuluje o Jágrově odchodu do Omsku. Myslíte, že zůstane v Rangers?
Podle mě půjde do Ruska. V NHL hrál osmnáct let a už nemá motivaci. Dokázal tam toho strašně moc. Jak ostatním, tak i sobě. Podle mě patřil k vůbec nejlepším hráčům, co kdy NHL hráli. Nechal za sebou velkou stopu.


Je už podle vás o své budoucnosti rozhodnutý?
Nemluvil jsem s ním a slyšel jsem, že ještě není. Přesto si myslím, že skončí v Omsku.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze